fbpx

Nastolatka pierwszego dnia pracy uratowała pięć osób

Noemi Marangoni, 19-letnia ratowniczka z Włoch, uratowała pięć osób przed utonięciem podczas pierwszego dnia pracy na plaży w regionie Lacjum — informują włoskie media.

Marangoni, która otrzymała uprawnienia ratownicze w styczniu, była odpowiedzialna za obszar wzdłuż skalistego odcinka plaży w Sabaudii. Warunki były niełatwe, z silnym wiatrem i wzburzonym morzem, które tworzyło trudne do pokonania prądy, uniemożliwiając łatwy powrót na plażę.

Jej pierwszym zadaniem było niespodziewane wezwanie pomocy od kitesurfera. Wkrótce potem Marangoni ruszyła na swoją pierwszą akcję ratunkową, ratując starszego mężczyznę, który kąpał się przy skałach i miał kłopoty z powrotem na brzeg z powodu silnego prądu.

Chwilę później Marangoni musiała przeprowadzić drugą akcję ratunkową, tym razem pomagając żonie i synowi tego mężczyzny, którzy również znaleźli się w trudnościach po tym, jak rzucili się do wody, aby pomóc mu wydostać się na brzeg. Młoda ratowniczka zdołała ocalić całą trzyosobową rodzinę.

Jej heroiczna praca nie skończyła się na tym. Jak powiedziała włoskiej telewizji Mediaset: “Nie zdążyłam nawet złapać oddechu, kiedy zobaczyłam, że dwóch chłopaków ma kłopoty. Skoczyłam znów do wody. Jeden z nich zdołał wyjść sam na brzeg, drugiego musiałam wyciągnąć”.

Podsumowując swoje doświadczenia, Marangoni skromnie stwierdziła: “Ja tylko wykonałam moją pracę. Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło”.

Dodaj komentarz