fbpx

Polak mistrzem Europy w biegu na 100 metrów

Młody talent polskiej lekkoatletyki, Marek Zakrzewski, znów pokazał, na co go stać. W Jerozolimie podczas Mistrzostw Europy do lat 20 zdominował konkurencję w biegu na 100 metrów, kończąc wyścig z imponującym czasem 10.25 sekund.

Nie jest to pierwszy sukces Zakrzewskiego w stolicy Izraela. Rok wcześniej zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Europy do lat 18, osiągając czas 10.32. Zdolności młodego Polaka są niezaprzeczalne, co potwierdził przejściem do wyższej kategorii wiekowej i ponownym triumfem.

Zakrzewski nie był jedynym, który błyszczał wśród rywali. Na drugim miejscu stanął Szwed Isak Hughes z czasem 10.31 sekund, a trzecie miejsce zdobył Sean Anyaogu z Wielkiej Brytanii, kończąc wyścig w 10.34 sekund.

Jednak Zakrzewski nie zamierza poprzestać na jednym medalu w Jerozolimie. Już wkrótce będzie rywalizował w biegu na 200 metrów, a jeśli weźmiemy pod uwagę jego ostatnie osiągnięcia, można spodziewać się kolejnego spektakularnego występu.

Należy również zwrócić uwagę na innych polskich sportowców, którzy odnoszą sukcesy w Jerozolimie. Zuzanna Maślana, specjalizująca się w pchnięciu kulą, zdobyła srebrny medal z wynikiem 16.90 metrów. Złoto, z imponującym wynikiem 17.97 metrów, zdobyła Nina Chioma Ndubuisi, pokazując świetną formę w tej konkurencji.

Wspomnienia z Jerozolimy na pewno pozostaną w pamięci młodych polskich lekkoatletów na długo, a sukcesy osiągnięte podczas tych mistrzostw to dowód na to, że przyszłość polskiej lekkoatletyki jest w dobrych rękach.