fbpx

Odwiedził wszystkie państwa świata bez samolotu

Podróżować po świecie jest marzeniem wielu. Jednak Torbjørn „Thor” Pedersen postanowił uczynić to w wyjątkowy sposób: odwiedzić wszystkie państwa bez korzystania z samolotu. Co miało potrwać cztery lata, trwało niemal dekadę, ale było warto.
Nie taki prosty powrót do domu

24 maja 2023 roku Pedersen postawił krok na Malediwach – 203. kraju na jego liście. Osiągnął swój cel, ale wciąż stał przed wyzwaniem: powrócić do domu bez korzystania z lotnictwa. Jak podkreśla CNN, łatwo byłoby wrócić samolotem, ale Pedersen, wierny swojemu założeniu, wybrał prom.

https://twitter.com/TheWorld/status/1689320054175801344?s=20

Trudna droga pełna przeszkód

Podróż Torbjørna nie była łatwa. Mimo że odwiedził każde państwo świata, niektóre wizy, takie jak do Gwinei Równikowej, były prawdziwym wyzwaniem. Nie brakło też dramatycznych chwil, jak ciężki atak malarii w Ghanie czy czterodniowy sztorm podczas rejsu do Kanady.

https://twitter.com/onceuponasaga/status/1689314490913890313?s=20

Dwa lata czekania w Hongkongu

Choć zaplanowana podróż miała trwać cztery lata, pandemia COVID-19 opóźniła powrót Pedersena do domu o kilka lat. Hongkong, z surowymi regulacjami związanymi z koronawirusem, stał się jego niespodziewanym domem na dwa lata. Niemniej jednak, Pedersen znalazł tam zarówno wyzwania, jak i przyjaźnie.

Miłość na trasie

Mimo długości podróży, miłość znalazła sposób, by dotrzeć do serca Duńczyka. W 2016 roku, podczas spotkania z dziewczyną Le w Kenii, oświadczył się jej na szczycie góry. Pięć lat później, w trakcie swojego pobytu w Hongkongu, para wzięła wirtualny ślub, a później odnowili przysięgę na Vanuatu.

Nowy rozdział

Teraz, kiedy Pedersen wrócił do Danii, czeka na niego nowy rozdział w życiu. Jak sam mówi, chce spędzać więcej czasu ze swoją żoną Le i świętować ich wspólne doświadczenia. Jego niezwykła podróż pokazuje, że można przeżyć niesamowite przygody, trzymając się swoich zasad i dążąc do wyznaczonych celów, niezależnie od przeszkód.

One thought on “Odwiedził wszystkie państwa świata bez samolotu

  • 13 sierpnia 2023 at 12:03
    Permalink

    Napiszcie coś o Perseidach

    Reply

Dodaj komentarz