fbpx

Licytacja zabytkowego traktora pomoże w zakupie nowego wozu dla OSP

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Poznachowicach Dolnych postanowili w nietypowy sposób zebrać fundusze na nowy wóz strażacki. Na licytację wystawili prawdziwą perłę motoryzacji – ciągnik rolniczy CASE model C z 1938 roku.

Ten unikatowy pojazd trafił do strażaków dzięki hojności jednego z druhów, Marka Głąba. Początkowo miał on służyć jako dekoracyjny element w ogrodzie, jednak w obliczu potrzeby zakupu nowego pojazdu dla jednostki, postanowiono przeznaczyć go na licytację. Dochód z jej przeprowadzenia zostanie w całości przeznaczony na zakup nowego samochodu dla OSP w Poznachowicach Dolnych.

Dla tych, którzy chcieliby z bliska przyjrzeć się temu zabytkowemu ciągnikowi, jest to możliwe przy budynku OSP w Poznachowicach Dolnych. Wystarczy wcześniejszy kontakt i umówienie się na prezentację. Kolejna, a zarazem ostatnia publiczna prezentacja traktora, odbędzie się podczas Dożynek Gminnych w gminie Wiśniowa, które planowane są w miejscowości Węglówka dnia 20 sierpnia. To także termin zakończenia licytacji.

Cena traktora rośnie z dnia na dzień, a obecnie osiągnęła już kwotę 25 tysięcy złotych. Ta inicjatywa pokazuje, jak ważna jest kreatywność i pomysłowość w działaniach charytatywnych. Dzięki takim nietypowym rozwiązaniom, można zebrać środki na ważne cele, jednocześnie promując lokalne dziedzictwo i historię. W Poznachowicach Dolnych druhowie łączą tradycję z nowoczesnością, a wszystko to w służbie bezpieczeństwa mieszkańców.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/events/1494812667930738

Dodaj komentarz