fbpx

111 drzew za każdą bramkę. Ekologiczna inicjatywa Warty Poznań

Piłka nożna spotyka się z ekologią w innowacyjnej inicjatywie, która wprowadza “zielony” element do gry. Warta Poznań, znana drużyna Ekstraklasy, razem z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych, zapowiedziała, że posadzi 111 drzew za każdą bramkę zdobytą przez jej zawodników w trwającym sezonie. Akcja nosi nazwę “Ale Zasadził!” i jest to już jej trzecia edycja.

“W tym sezonie piłkarskim warto zapamiętać liczbę 111. To właśnie tyle drzew za każdego gola strzelonego przez zielonych posadzą wraz z leśnikami piłkarze jesienią przyszłego roku.” – mówi Tomasz Maćkowiak z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Takie innowacyjne podejście do ekologii w sporcie pokazuje, jak ważna jest dbałość o nasze środowisko, a jednocześnie daje szansę na poprawę wyników drużyny. Co ważne, drzewa nie są sadzone jednego gatunku. W skład nowych nasadzeń wchodzi wiele różnych odmian: “Sadzimy różne gatunki, chociaż jest gatunek dominujący. Najczęściej tutaj w tych naszych warunkach jest to dąb bezszypułkowy, który sadzimy na tych powierzchniach, ale też są grusze, jabłonie, klony, jarzębina” – dodaje Maćkowiak.

Dzięki trzem sezonom akcji “Ale Zasadził!”, drużyna Warty Poznań wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych udało się posadzić już ponad 8 tysięcy drzew. Pierwsze 3700 z nich znalazło miejsce na terenie nadleśnictwa Łopuchówko. Kolejne sadzonki mają trafić do Nadleśnictwa Konsantynowo już w październiku tego roku. Będą to drzewa upamiętniające bramki zdobyte przez zawodników Warty Poznań w ubiegłym sezonie.

Taka inicjatywa nie tylko przyczynia się do ochrony środowiska, ale także angażuje społeczność wokół piłki nożnej, pokazując, jak sport może pozytywnie wpłynąć na otaczający nas świat. W tym przypadku, każdy strzelony gol to więcej zieleni i nadziei na zdrowszą planetę. Jest to znakomity przykład, jak sport może iść ramię w ramię z dbałością o naturę.

Dodaj komentarz