fbpx

Sosnowiecki radny przekazał baseniki dla psów ze schroniska

Sosnowiecki radny Damian Żurawski wraz z lokalną społecznością zorganizował zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Dzięki wspólnym staraniom udało się zakupić baseny dla psiaków, które mogą teraz cieszyć się chwilą ochłody w upalne dni.

Latem, wysokie temperatury stanowią wyzwanie nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych czworonożnych przyjaciół. Właśnie z myślą o nich zorganizowano zbiórkę na baseny.

“Inicjatorką akcji była Pani Monika, która zauważyła, że Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Katowicach potrzebuje basenów dla swoich podopiecznych. Skontaktowałem się ze schroniskiem i okazało się, że zwierzęta w te upalne dni rzeczywiście potrzebują ochłody” – opowiada Damian Żurawski portalowi WKATOWICACH.eu.

Za sprawą zbiórki udało się zebrać aż 2950 zł, przekraczając pierwotny cel. Te fundusze pozwoliły na zakup 26 basenów dla schroniska. Reszta pieniędzy zostanie przeznaczona na inne potrzeby placówki.

“Dzięki naszej wspólnej inicjatywie udało nam się zebrać 2950 zł, za które kupiliśmy 26 basenów dla schroniska. Jestem ogromnie szczęśliwy, że nasza społeczność stale rośnie, a każdego dnia możemy komuś pomóc w potrzebie. Wierzę, że w przyszłości będziemy jeszcze liczniejsi i będziemy pomagać na jeszcze większą skalę” – mówi Żurawski.

Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do inicjatyw pomocy i zacząć pomagać, może zgłosić się do grupy “Drużyna Żurka”, której inicjatorem jest właśnie radny Damian Żurawski.

“Nasza pomoc nie ma żadnych granic, a radość z tego, że możemy poprawić warunki życia bezdomnych zwierząt, jest nieoceniona. Dziękuję wszystkim za wsparcie i wspaniałe serca! Razem możemy zdziałać wiele!” – dodaje sosnowiecki radny.

Dodaj komentarz