fbpx

W Poznaniu urodziły się czworaczki

W Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym na ulicy Polnej w Poznaniu odnotowano niezwykły przypadek narodzin czworaczków. Rodzina powiększyła się o cztery dziewczynki: Liliannę, Laurę, Hannę i Sofię.

Wczoraj w poznańskim szpitalu przyszedł na świat czworaczki — Lilianna, Laura, Hanna i Sofia. Urodziły się w 32. tygodniu ciąży i spędzą w szpitalu co najmniej kolejny miesiąc.

Poród czworaczków jest rzadkością, zdarzającą się średnio raz na 700 tysięcy przypadków. Prof. Wiesław Markwitz, kierujący zespołem lekarzy, który przyjął poród, podkreślił na konferencji prasowej, że w Polsce, gdzie rocznie odbywa się około 375 tysięcy porodów, narodziny czworaczków mogą mieć miejsce mniej więcej raz na dwa lata.

Dziewczynki obecnie przebywają na oddziale neonatologii i są w dobrym stanie zdrowia. Ich rodzice czują się spełnieni i zadowoleni, zwłaszcza po szczęśliwym zakończeniu porodu. Prof. Markwitz zauważył radość matki i wyraził nadzieję na szybki powrót noworodków do zdrowia.

Masa ciała najmniejszej z dziewczynek wynosiła 1590 gramów, a największej – 1875 gramów, co jest pozytywnym wynikiem dla wcześniaków. Obecnie dzieci wymagają wsparcia w oddychaniu, co jest standardową procedurą dla wcześniaków.

Poród czworaczków był skomplikowaną operacją, wymagającą udziału ponad 20 osób. Prof. Markwitz podkreślił, że mimo że cesarskie cięcie nie jest preferowaną metodą, w tym przypadku było niezbędne. Na sali operacyjnej oprócz standardowej ekipy obecni byli dodatkowi lekarze i pielęgniarki.

Ostatni raz czworaczki urodziły się w poznańskiej klinice dwa lata temu.

Dodaj komentarz