fbpx

Niepełnosprawna 5-latka rozdała 1000 paczek z drobnymi prezentami

Od czasu do czasu serwisy informacyjne obiega informacja o bohaterskim czynie jakiegoś człowieka. Zawsze wzbudza to szacunek, uznanie i poczucie, że są jeszcze dobrzy ludzie na świecie. Dziś, gdy mamy trudne czasy okazuje się, że takich osób jest coraz więcej. Jeszcze większa jest radość, gdy jest to młoda osoba, czy nawet dziecko. Tak było i tym razem. Mowa tu  o 5-letniej dziewczynce z Preston w Wielkiej Brytanii.

Sophia-Rose Fry zapytała mamę, czy pomoże jej roznieść w okolicy rysunki tęczy, jej autorstwa. Chciała sprawić ludziom radość. Jak mówi mama 27-letnia Abbie Dawson, która sama ją wychowuje, bardzo ją to zaskoczyło. Córka bowiem cierpi na autyzm i ma lęki przed wychodzeniem z domu.

Autyzm dziecięcy jest zaburzeniem rozwoju, który charakteryzuje się m.in. zaburzeniami komunikacji, interakcji społecznych, zainteresowań. Tym bardziej zachowanie dziecka budzi podziw.

Dziewczynka postanowiła też podarować torby z zabawkami i rysunkami dla małym dzieciom, które teraz przebywają w domach, aby umilić im ten czas. Wraz z mamą doręczyły 1103 toreb. W każdej z nich był ręcznie robiony breloczek, słodycze i napój gazowany. Sophia-Rose wykonała piękne breloczki z kolorowych koralików, na których był napis „be safe” (bądź bezpieczny) lub „be kind” (bądź miły).

Podarunki trafiły także do policjantów z Lancashire i ratowników. Wszystkich wzruszył gest 5 latki.

Mama, która pracuje w centrum zabaw, jest bardzo zadowolona  ze swojej córki.

„Jestem bardzo dumna z Sophii-Rose. Czasami jest trochę zdenerwowana i pełna obaw,  ale jest pięciolatką, która mówi – Mamo, mogę to zrobić”.

Jak podaje portal metro.co.uk,  ludziom bardzo spodobał się gest pięciolatki i wzruszyła ich jej historia. Chcieli się odwdzięczyć, wysyłając jej prezenty i pieniądze. Niestety Abbie musiała odrzucić tę pomoc.

„To okropne, ale nie możemy przyjąć tych prezentów, które oferują nam dobrzy ludzie, którzy robią wszystko, aby mogli kupić je Sophii”.

I dodaje:

„Nie chcę być niewdzięczna, ale Sophia-Rose nie wiedziałaby, skąd pochodzą prezenty i byłaby zdenerwowana”.

Abbie Dawson założyła stronę, przez którą można wpłacać pieniądze. Zebrane środki zostaną przekazane dzieciom i dorosłym z autyzmem.

Sophia-Rose Fry za swoją postawę została zgłoszona do nagrody Pride of Britain.

Dodaj komentarz