fbpx

Malutcy baloniarze wyślą listy do przyszłości

Sztuka współczesna przybiera bardzo różne formy, od abstrakcyjnych obrazów po stojące krzesła. Jedną z ciekawszych propozycji jest wystawa Jarosława Koziara pt. „Balony”, którą można zobaczyć w Lublinie. Mieści się ona w „Kiosku ze sztuką”, znajdującym się przed Dzielnicowym Domem Kultury Węglin na ulicy Judyma.

Wystawa przedstawia malutkie balony, z baloniarzami zamkniętymi w pięknie podświetlonym kiosku. Organizatorzy tak reklamują wystawę:

“Balony, które nie są w stanie odlecieć, zamknięte na klucz w budynku kiosku, z niewielkimi postaciami w doczepionych do nich koszach, skrzynka stęskniona za prawdziwymi listami.”

Wystawa sprawia największe wrażenie nocą, kiedy przyciąga wzrok światłem i kolorowym wnętrzem. Ekspozycję można oglądać 24 godziny na dobę. Wstęp jest wolny.

– Obiekty powstały na czas epidemii. Chodziło o to, aby wykorzystać usytuowanie kiosku do zrobienia czegoś offline – mówi Ludomir Franczak z Dzielnicowego Domu Kultury Węglin.

Na kiosku wisi skrzynka, do której można wrzucać listy do przyszłości. Można w nich napisać swoje refleksje, przemyślenia, życzenia i wszystko, co chcemy. Listy zostaną zapakowane do kopert. W Noc Świętojańską zostaną wypuszczone z balonami z helem w świat. Organizatorzy mają nadzieję, że osoby, do których dotrze taka wiadomość, odpowiedzą na nią.

Wystawę można oglądać do 15 czerwca.

20 czerwca rozpocznie się wernisaż kolejnej wystawy w kiosku, bo organizatorzy zaprosili dwójkę autorów. Magdalena Franczak przygotuje „Pełnię”. Wspólna nazwa dla „Balonów” i „Pełni” to „Obiekty Latające”.

Dodaj komentarz