fbpx

LEGO otwiera pierwszą w historii Bezpłatną Strefę Zabawy

Według najnowszych wyników badania LEGO® Play Well 2024 tylko 30% polskich rodziców wie, że zabawa jest fundamentalnym prawem dziecka, zapisanym w Konwencji ONZ. Badanie wskazuje, że zabawa jest nie tylko sposobem spędzania czasu, ale również istotnym elementem rozwoju dzieci oraz doskonałą okazją do budowania więzi rodzinnych.

Z okazji Dnia Dziecka grupa LEGO oddaje zabawę w ręce najmłodszych. Kampania „Zabawa w Waszych rękach” prezentuje wiele zestawów LEGO, oferując nieograniczone możliwości kreatywnej zabawy. Po raz pierwszy powstaje także specjalna Strefa Zabawy, w której to dzieci będą decydować, jak chcą się bawić. Bezpłatna Strefa Zabawy LEGO będzie dostępna od 25 maja do 2 czerwca na praskim Placu Konesera w Warszawie.

Zabawa jako narzędzie budowania relacji

W ramach kampanii „Zabawa w Waszych rękach” LEGO podkreśla, że zabawa napędza kreatywność, wspiera rozwój młodych umysłów i wzmacnia więzi rodzinne. Aż 88% ankietowanych polskich rodziców uważa, że czas spędzony na zabawie pomaga im lepiej zrozumieć swoje dziecko. Wspólna zabawa i dzielenie się emocjami budują wzajemne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. 89% respondentów przyznaje, że wspólnie spędzony czas poprawia ogólne samopoczucie rodziny.

W ramach kampanii LEGO prezentuje szerokie możliwości kreatywnej zabawy poprzez swoje zestawy. Z okazji Dnia Dziecka grupa LEGO zaprasza dzieci do Strefy Zabawy, gdzie to one będą decydować o formie zabawy.

Strefa Zabawy LEGO w Warszawie

Od 25 maja do 2 czerwca, na praskim Placu Konesera w Warszawie, dzieci będą mogły tworzyć, budować i spędzać czas z rodzicami w Strefie Zabawy LEGO. Specjalnie zaprojektowana przestrzeń będzie zawierała interaktywne i tematyczne pokoje inspirowane zestawami LEGO z kampanii „Zabawa w Waszych rękach”. Strefy: odjazdowa, odlotowa, błyskawiczna i kosmiczna umożliwią dzieciom odkrywanie świata kosmosu, udział w szalonym wyścigu, poszukiwanie ukrytych figurek czy lot balonem.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy pobrać darmowe bilety, które będą dostępne na stronie www.LEGO.com/DzienDziecka w pięciu pulach: 16, 21, 25, 27 i 28 maja o godzinie 18:00. Okazanie biletu umożliwi wstęp do Strefy Zabawy LEGO. Ze względu na duże zainteresowanie liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie jest rekomendowane dla dzieci w wieku 5-12 lat, pod opieką dorosłych.

Dodaj komentarz