fbpx

Natura oddaje hołd pracownikom służby zdrowia w Nowym Jorku. Na niebie pojawiła się idealna tęcza

Niezwykle piękne zjawisko pogodowe rozciągające się nad miastem miało miejsce kilka dni temu w trakcie hołdu dla pielęgniarek, lekarzy i ratowników medycznych toczących nierówną walkę z wirusem. To zupełnie tak jakby natura chciała przyłączyć się do owacji i dać dowód uznania nowojorskim bohaterom na swój własny sposób.

Mieszkańcy jednego z najbardziej dotkniętych epidemią miast w USA, postanowili codziennie o godzinie 19: 00 oddawać cześć dzielnym pracownikom służby zdrowia. Podczas salwy braw sypiącej się z okien i balkonów budynków mieszkańcy stali się świadkami anomalii pogodowej. Najwidoczniej przyroda postanowiła przyłączyć się do oklasków, zaskakując Nowojorczyków niespotykanym zjawiskiem atmosferycznym. Na niebie ukazała się tęcza w kształcie idealnego łuku, podobna do tej rysowanej w dziecięcym zeszycie.

Ostatni raz mieszkańcy Nowego Jorku tak spektakularny efekt gry światła mogli obserwować kilka lat temu, ponieważ nad miastem widoczna była poczwórna tęcza.  Jednak wyczucie czasu tej, która pojawiła się na niebie kilka dni temu, wręcz chwyta za serce.

Kolorowe zjawisko pogodowe jest efektem rozszczepienia światła słonecznego, za sprawą znajdujących się w powietrzu kropelek wody.  Z pewnością jeszcze nigdy dotąd ten sympatyczny widok nie był tak potrzebny jak teraz. W czasach pandemii każdy nawet najmniejszy uśmiech jest na wagę złota.

 

Opracowanie: Katarzyna Maj

Źródło:  abandonedspaces.co

 

Dodaj komentarz