fbpx

Kamery pokazały zalaną drogę S8, wtedy pojawił się on

Warszawa doświadczyła gwałtownych opadów, które zalały wiele arterii miejskich, w tym trasę S8. Ruch drogowy na tym kluczowym odcinku został zupełnie sparaliżowany, co prowadziło do długich korków. Prace nad przywróceniem przejezdności mogą trwać długo, ponieważ droga jest zatopiona. Podczas gdy media relacjonowały sytuację, pewien odważny mężczyzna stał się atrakcją dnia — przemierzał zalane ulice na desce SUP.

Od wczesnych godzin porannych w różnych rejonach Polski obserwowane są silne opady deszczu. W Warszawie przyniosły one spore utrudnienia. Woda pokryła wiele dróg, blokując ruch w różnych częściach miasta.

Droga S8 została całkowicie zalana. Z powodu stojącej wody na wysokości Bielan, trasa stała się nieprzystępna w obu kierunkach, uniemożliwiając przejazd zarówno w stronę Poznania, jak i Białegostoku.

Ruch pojazdów prywatnych i komunikacji miejskiej był niemożliwy na tej trasie, co doprowadziło do tworzenia się ogromnych korków.

Zgodnie z informacjami od warszawskiej policji, ruch w kierunku Poznania został całkowicie zawieszony. Możliwy jest jednak przejazd jezdnią pomocniczą do Wisłostrady. Kierowcy są przekierowywani na objazdy przez ulice Powązkowską i Broniewskiego.

Telewizja Polsat News dokumentowała chaos na drogach, prezentując zalane samochody i ogromne ilości wody w tunelu na trasie toruńskiej. W jednym z ujęć widzowie mogli zobaczyć odważnego mężczyznę, który na desce SUP przemierzał zalane ulice.

 

Z informacji dyżurnego z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że do podtopienia drogi doszło około godziny 12:35. Ruch w obu kierunkach jest wstrzymany, a prace przy usuwaniu skutków zalań mogą potrwać jeszcze wiele godzin.

Źródło: polastnews.pl

Dodaj komentarz