fbpx

Kupiła w restauracji homara za 200 euro, aby wrzucić go do morza

Kobieta z Szwajcarii zdecydowała się wydać około 200 euro na żywego homara w restauracji na Sardynii, tylko po to, by uwolnić go z powrotem do morza. Cała sytuacja została uwieczniona na filmie.

Zdarzenie miało miejsce 14 września w rejonie Gallura na północy Sardynii. Szwajcarka wraz z mężem odwiedziła jedną z najbardziej znanych miejscowych restauracji, prowadzoną przez rodzeństwo Fasolino. Oboje zainteresowali się akwarium, w którym przechowywane były żywe homary, gotowe do wyboru i przygotowania.

Kupiła i uwolniła homara za 200 euro

Z relacji prasowych wynika, że kobieta wyraźnie stwierdziła, iż jej zamiarem jest zakup homara wyłącznie w celu jego uwolnienia. “Na początku myślałem, że żartuje, ale potem zrozumiałem, że jest poważna i chce zrobić coś dobrego,” – mówi Antonio Fasolino, jeden z właścicieli restauracji. Po zwyważeniu homara poinformował parę, że cena za niego wynosi około 200 euro. Na to Szwajcarzy odpowiedzieli, że cena nie jest dla nich problemem, więc homar został umieszczony w wiadrze z wodą i przekazany klientom.

Włoska agencja informacyjna Ansa opublikowała film, na którym widać, jak Szwajcarka wypuszcza homara z powrotem do morza. Zapytała wcześniej personel, czy spadając z pewnej wysokości, zwierzęciu nic się nie stanie. Po otrzymaniu zapewnienia, że wszystko będzie w porządku, uwolniła skorupiaka. Na nagraniu widać, jak homar szybko odpływa w głąb morza.

“Byłem wzruszony, widząc jej entuzjazm i radość. To było dla niej spełnienie marzenia i my również byliśmy dzięki niej szczęśliwi” – podsumował Fasolino.

 

Dodaj komentarz