fbpx

Nagranie z polskiej B-klasy podbiło Internet. Miliony widzów na całym świecie

Zawodnicy i sympatycy drużyny Latarnik Choczewo z pewnością nie zapomną letniego pojedynku z drużyną Barça Bolszewo, który odbył się w ramach drugiego etapu rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgowym gdańskim. Niezapomniane chwile nie były wynikiem ostatecznego rezultatu gry, lecz pewnego momentu z tego spotkania, który szybko stał się viralem w internecie i rozprzestrzenił się na całym świecie. Nagranie zamieszczone na TikToku przez oficjalny profil klubu przyciągnęło uwagę ponad 6,7 miliona widzów.

Klub Latarnik Choczewo za pośrednictwem mediów społecznościowych udostępnił klip pokazujący spektakularne działanie swojego zawodnika na prawym skrzydle, które zostało przerwane przez surowy faul przeciwnika. Na początku filmu widzimy, jak piłkarz gospodarzy z zaskakującą zręcznością, siedząc na murawie, pokonał przeciwnika. Później podniósł się i kontynuował bieg, omijając innych graczy, zanim został zatrzymany przez ostre wejście przeciwnika.

View this post on Instagram

A post shared by 433 (@433)

Klub z polskiej B-klasy stał się tematem rozmów na całym świecie

Nagranie to zyskało błyskawicznie międzynarodową sławę i popularność. “Ten klip ma w sobie wszystko” – komentuje znana strona “433” na Instagramie, gdzie wideo również zostało opublikowane. W chwili pisania tego tekstu filmik na profilu “433” zobaczyło już ponad 1,8 miliona osób. Z kolei na TikToku, na oficjalnym profilu Latarnika, liczba wyświetleń przekroczyła 6,7 miliona.

Komunikat Latarnika Choczewo

— W ciągu zaledwie kilku dni, skromny filmik z lokalnego meczu piłkarskiego z Choczewa stał się międzynarodowym fenomenem. Zyskując miliony wyświetleń i setki tysięcy polubień na różnych platformach, nasz zespół z Klasy B został umieszczony na mapie globalnej społeczności piłkarskiej. Co więcej, ogromne zainteresowanie, które przyciągnęliśmy, nie ogranicza się tylko do Polski, ale rozprzestrzenia się na takie kraje jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Niemcy i Francja — czytamy na oficjalnej stronie Latarnika.

— Ten nieoczekiwany zwrot w historii Latarnika Choczewo pokazuje, że każdy moment na boisku może stać się złotym strzałem w cyfrowym świecie. Dzięki determinacji, pasji i niewielkiej dawce przypadku, Latarnik Choczewo udowodnił, że w sporcie każdy ma szansę na chwilę sławy — dodał klub.

Latarnik Choczewo prowadzi w pomorskiej B-klasie w grupie Gdańsk I. Po 11. kolejkach drużyna ma na koncie 26 punktów.

Dodaj komentarz