fbpx

“Chłopi” pobili rekord. Takiego wyniku nie osiągnął żaden polski film

Film “Chłopi” zanotował imponujący sukces w polskich kinach. Jest to film, który aspiruje do otrzymania nominacji do Oscara i ustanowił nowy rekord wśród krajowych produkcji kinowych. Żadna inna polska produkcja nie przyciągnęłał tak wielu widzów, przekraczając magiczną granicę miliona.

Jest to jedna z najbardziej oczekiwanych polskich produkcji w bieżącym roku. Film “Chłopi”, wykonany w technice animacji malarskiej, ma szansę na zdobycie nominacji do Oscara. Czy osiągnie ten cel, dowiemy się wkrótce. 21 grudnia zostaną ogłoszone shortlisty nominacji, a pełna lista nominowanych zostanie opublikowana nieco później.

Film “Chłopi” pobił rekord frekwencji w ciągu pierwszych czterech tygodni od premiery, przyciągając milion widzów.

Przed oficjalnym ogłoszeniem nominacji Akademii, “Chłopi” osiągnęli już znaczący sukces w Polsce. Film zadebiutował w polskich kinach 13 października, a już miesiąc później cieszył się milionem widzów. To wyjątkowy wynik dla polskiego filmu w tym roku – podaje Next Film.

Publiczność zachwyciła się nie tylko oryginalną techniką realizacji filmu, ale również uniwersalnym przesłaniem i świetną grą aktorską postaci z powieści Reymonta. Wrażenie na widzach zrobiła również muzyka, skomponowana przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego i Rebel Babel Film Orchestra. Jak pisze Justyna Bryczkowska w Gazeta.pl, choć animacja malarska miała być głównym atutem filmu, to muzyka stała się równie istotna.

Teledysk do piosenki “Koniec Lata” z soundtracku filmu “Chłopi” został właśnie opublikowany w internecie.

Ścieżka dźwiękowa filmu, zawierająca utwory polskich artystów, także ma szanse na nominację do Oscara.

W sieci pojawił się teledysk do piosenki “Koniec Lata” z albumu “Chłopi”, drugiego singla z płyty, nawiązującego do czterech pór roku. W utworze współpracowali L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra z Kwiatem Jabłoni, Belą Komoszyńską i Karoliną Skrzyńską. Piosenka odnosi się do smutnych wydarzeń z powieści, które mają miejsce latem.

Jest to najbardziej współczesna kompozycja w filmie, nagrana głównie na historycznych i akustycznych instrumentach. Klip przedstawia surowe materiały filmowe, które przez niemal trzy lata były ręcznie malowane przez ponad 100 malarzy z różnych krajów, jak opisuje teledysk.

Dodaj komentarz