fbpx

Polka z medalem Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim

Andżelika Wójcik wywalczyła brązowy medal w konkurencji na 500 metrów podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, który ma miejsce w Tomaszowie Mazowieckim. Reprezentantka Polski osiągnęła czas 38,16 sekundy na tym dystansie. Zwyciężyła zawodniczka z Korei, Min-Sun Kim, a na drugim miejscu uplasowała się Holenderka Femke Kok.

Pierwszy indywidualny medal dla Polski w sezonie 2023/2024

W przeddzień zawodów w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim Konrad Niedźwiedzki, reprezentujący Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, mówił o ambicjach zdobycia pierwszego indywidualnego medalu w sezonie. Choć Polacy zdobywali już medale w bieżącym sezonie Pucharu Świata, dotychczas były to wyłącznie sukcesy w konkurencjach zespołowych.

Marzenia o indywidualnym medalu spełniły się już pierwszego dnia zawodów. W sprincie na 500 metrów Andżelika Wójcik zanotowała trzeci czas. Startując w czwartej parze, przez moment była liderką, ale ostatecznie wyprzedziły ją tylko Min-Sun Kim i Femke Kok.

W piątkowych zawodach znakomicie spisał się także Damian Żurek, który zajął szóste miejsce na dystansie 1000 metrów, tracąc do podium jedynie 0,14 sekundy. Choć 24-latek jest bardziej znany ze swoich występów na 500 metrach, gdzie uchodzi za jednego z faworytów, to tym razem pokazał swoje umiejętności również na dłuższym dystansie.