fbpx

Anna Dymna nagrodzona tytułem „Mistrzyni Sceny, Sztuki i Dobroczynności”

W uznaniu za swoje wybitne osiągnięcia artystyczne oraz działalność dobroczynną Anna Dymna, znana aktorka, założycielka Fundacji “Mimo Wszystko”, została odznaczona Tytułem „Mistrzyni Sceny, Sztuki i Dobroczynności” przez Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą we Wrocławiu. Ceremonia odbyła się w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego.

Zbigniew Ładziński, prezes Izby, podkreślił, że przyznanie tytułu Annie Dymnej jest wyrazem głębokiego szacunku i uznania.

– Tradycyjnie łączymy wigilię rzemieślniczą z uroczystością nadania Honorowego Tytułu Mistrza – mówi Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu i dodaje: – Jest to dla nas wielki zaszczyt, że możemy tym tytułem nagrodzić panią Annę Dymną, która od dziś została naszym honorowym mistrzem.

Uroczystości w dwóch aktach

Pierwsza część uroczystości odbyła się w Izbie Rzemieślniczej przy pl. Solnym, gdzie Dymna została powitana chlebem i solą — gestem symbolizującym gościnność i szacunek. Druga część miała miejsce w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, gdzie aktorka, ubrana w tradycyjny strój cechowy, odebrała oficjalny akt nadania tytułu.

Tytuł Honorowego Mistrza jest najwyższym wyróżnieniem środowiska rzemiosła dolnośląskiego. Przyznawany jest osobom o znaczącym autorytecie moralnym, które, choć nie są rzemieślnikami, wykonują swój zawód na najwyższym, mistrzowskim poziomie. Anna Dymna, komentując wyróżnienie, podkreśliła jego wyjątkowość i znaczenie.

–Ucieszyłam się bardzo z tej nagrody, bo ona się wymyka z tzw. nagród artystycznych. Ta nagroda jest chyba za to, że coś się robi własnymi rękami, sercem i te nagrody są najważniejszymi w życiu — mówiła aktorka.

W swoim przemówieniu Anna Dymna odwołała się do nauk swojej matki o ludzkiej dobroci i tolerancji.

„Nie ma ludzi złych, niektórzy tylko nie wiedzą tego, że są dobrzy, wstydzą się tego, nie mają wzorców” – Mama nauczyła mnie kochać, ale przede wszystkim szanować ludzi. Jestem tylko aktorką, ale jak uprawia się ten zawód naprawdę, to przez całe życie pochylasz się nad człowiekiem. To jest zawód, który uczy tolerancji i otwiera na człowieka i stara się go zrozumieć – mówiła Anna Dymna, aktorka, prezes i wolontariuszka Fundacji Mimo Wszystko.

Jubileusz i podziękowania

Rok 2023 jest dla Anny Dymnej jubileuszowy – 50 lat pracy w teatrze i 20 lat działalności Fundacji “Mimo Wszystko”. Podczas uroczystości aktorka podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do jej sukcesu, od rodziców po współpracowników i podopiecznych fundacji. “To dzięki nim jestem tu, gdzie jestem. Ta nagroda to nie tylko moje osiągnięcie, ale i wszystkich tych, którzy byli i są częścią mojej drogi,” zakończyła Dymna, życząc wszystkim obecnym miłości, która, jak mówi, “jest wszystkim, co istnieje”.

W ten sposób, Anna Dymna dołącza do grona wybitnych osobistości uhonorowanych przez Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą, stanowiąc inspirację dla kolejnych pokoleń.

Dodaj komentarz