fbpx

Rodzaje materacy – jakie są najpopularniejsze?

Materace dostępne w ofertach wielu firm występują w co najmniej kilku odmianach. Chodzi tu nie tylko o różnorodność pod względem grubości, jakości wykonania oraz rozmiarów. Podstawowy podział materacy odbywa się ze względu na zastosowaną technologię oraz materiał wypełnienia. Zobacz, jakie są często wybierane materace!

Tak naprawdę ciężko jednoznacznie wskazać, jaka odmiana materaca będzie odpowiednia.
Na etapie poszukiwania idealnego rozwiązania, musisz ustalić swoje potrzeby, preferencje oraz maksymalny budżet. Topowe materace na rynku to wydatek nawet kilku lub kilkunastu tysięcy złotych.

Interesują Cię materace najwyższej jakości? Sprawdź: https://senpo.pl/materace/.

Popularne odmiany materacy

Odwiecznym problemem wielu osób jest dopasowanie odpowiedniego materaca, który zagwarantuje komfortowy sen i brak bólu pleców podczas wstawania codziennie rano.
A zatem jaki materac będzie dobrym wyborem do łóżka dwuosobowego, a jaki do sypialni młodzieżowej? Zanim zdecydujesz, poznaj trzy główne odmiany materacy.

  1. Materace piankowe – charakteryzują się różnymi systemami, typami i twardościami. Idealne dla osób, które lubią, gdy materac delikatnie otula ciało i wspiera kręgosłup.
  2. Materace sprężynowe (nazywane bonnelowymi) – każda sprężyna w materacu kieszeniowym jest umieszczona w osobnej kieszeni, co pozwala na indywidualną reakcję na nacisk ciała. Są doskonałe dla par, ponieważ minimalizują wyczuwanie ruchów partnera.
  3. Materace hybrydowe – to nowość na rynku, czyli połączenie sprężyn z pianką poliuretanową. Takie rozwiązania gwarantują maksimum komfortu, idealne dopasowanie się materaca do kształtu ciała oraz brak zniekształceń powierzchni nawet po wielu latach użytkowania.

Zanim wybierzesz materac dla siebie, uwzględnij też kilka innych parametrów. Po zapoznaniu się z charakterystyką każdej z odmian materacy sprawdź: materiał wykonania poszycia, okres gwarancyjny, a także upewnij się, że rozmiar pasuje do ramy Twojego łóżka.

Najlepsze materace na rynku to takie, które są: wygodne, antyalergiczne, dopasowują się do kształtu ciała, a także są łatwe w utrzymaniu czystości.

Mniej znane odmiany materacy – czy warto je wybrać?

Przeglądając oferty firm działających w zakresie produkcji i dystrybucji materacy, możesz też trafić na inne wersje produktów, np. kokosowe, lateksowe. Te pierwsze są jednocześnie  twarde, elastyczne i sprężyste. Zapewniają optymalne podparcie kręgosłupa. Zastosowane włókna kokosowe są trwałe, przewiewne i antyalergiczne. To odpowiedni wybór dla osób preferujących twarde podłoża. Kokosowy materac jest też dobry dla osób o większej wadze, z bólami kręgosłupa, a także dla alergików i dzieci.

Alternatywna opcja zastępujące kieszeniowe wersje to materac lateksowy. Zapewnia świetne podparcie dla całego ciała bez uczucia zapadania się. Spanie na takim materacu korzystnie wpływa na sposób funkcjonowania układu krwionośnego. Co więcej, modele lateksowe są odporne na zabrudzenia i nie występuje na nich pleśń lub zalegające bakterie.

Dodaj komentarz