fbpx

Pierwszy urzędnik z zespołem Downa w Gdańskim magistracie

36-letni Michał Milka chciał pracować w urzędzie i spotykać się z ludźmi – jego marzenie się spełniło. Mężczyzna stał się pierwszym urzędnikiem z zespołem Downa w gdańskim magistracie. Pracuje na pół etatu w Wydziale Spraw Obywatelskich w Referacie Ewidencji Działalności Gospodarczej. W pracy ma bardzo dobre opinie, nie tylko jako urzędnik, ale i człowiek. Dla Michała to pierwsza w życiu umowa o pracę.

Pan Michał współpracował wcześniej m.in. z gdańskim Teatrem Szekspirowskim. Jest aktorem Teatru Razem, na swoim koncie ma nagrody w konkursach fotograficznych i wystawę malarską. Kilka lat mieszkał w Hiszpanii, gdzie jego mama pracowała w branży turystycznej. W Nowym Jorku prowadził warsztaty teatralne.

Przygoda z urzędem rozpoczęła się kilkutygodniowym stażem. 12 listopada pan Michał został oficjalnie zatrudniony w referacie ewidencji działalności gospodarczej. Do pracy przychodzi na 9:00, jest zawsze punktualny. Droga z domu zajmuje mu pieszo niecałe 15 minut.

Na razie pan Michał ma w urzędzie przydzielonego opiekuna, ale już niedługo, ponieważ z każdym dniem radzi sobie coraz lepiej.

Nowy pracownik zajmuje się archiwizują dokumentów składanych przez przedsiębiorców, są to głównie wnioski o rejestrację działalności gospodarczej. Pan Michał porządkuje i układa te dokumenty.

– Praca jest bardzo ważna, bo dzięki niej mogę się rozwijać, cieszę się, że tutaj jestem – mówi w rozmowie z miejskim portalem.

– Przyznam szczerze, że mieliśmy pewne obawy, zanim Michał rozpoczął u nas pracę. To był trochę lęk przed nieznanym, ale proszę mi wierzyć, że te obawy minęły po pierwszym dniu. To, co na mnie wywarło największe wrażenie, to fakt, że. Michał bardzo chciał tu pracować. Od samego początku podkreślał, że nauczy się wszystkiego i bardzo zależy mu, aby współpracownicy go polubili i zaakceptowali – mówi Izabela Baranowska, kierownik referatu, w którym pracuje Michał.

Pan Michał do urzędu trafił dzięki Fundacji Wspierania Rozwoju Ja Też, której jest podopiecznym. We współpracy z miastem prowadzi ona program promocji zatrudniania osób z niepełnosprawnością.

Źródło: gdansk.pl, fot. jatez.org.pl

Dodaj komentarz