fbpx

Kibice Legii kupili kolejny ambulans dla dzieci

Kibice Legii Warszawa po raz kolejny zorganizowali zbiórkę pieniędzy na ambulans. Pierwszy pojazd trafił rok temu do Centrum Zdrowia Dziecka. Kilka dni temu został zakupiony i przekazany kolejny, tym razem otrzymał go Warszawski Szpital dla Dzieci, mieszczący się przy ul. Kopernika.

To już drugi ambulans zakupiony wyłącznie z dobrowolnej zbiórki przeprowadzonej wśród kibiców Legii Warszawa. Specjalistyczny pojazd został już przekazany i służy najmłodszym pacjentom w transporcie medycznym.

W zeszłym roku kibice Legii zebrali środki na zakup nowoczesnej karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka. Od czterech lat Dobrzy Ludzie działają charytatywnie na rzecz najmłodszych. Stale współpracują z Centrum Zdrowia Dziecka i Szpitalem Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym. Na co dzień głównie odnawiają ściany sal i korytarzy w instytucjach publicznych, w których przebywają dzieci. Zajmują się także organizacją zbiórek zabawek czy materiałów szkolnych, które są przekazywane małym pacjentom.

W tym roku Warszawski Szpital dla Dzieci przy ulicy Kopernika obchodzi 150-lecie istnienia. To najstarszy, nieprzerwanie działający szpital pediatryczny w Polsce, a jednocześnie nowoczesna placówka medyczna, której brakowało jednak odpowiedniego ambulansu do przewozu dzieci na badania medyczne.

Źródło: legionisci.com

Dodaj komentarz