fbpx

Oto najbardziej oryginalnie położone bocianie gniazdo w Polsce

– Niesamowita historia na Podhalu! W Nowym Targu bociany urządziły sobie gniazdo na…. szyldzie stacji benzynowej! – napisał znany krakowski fotograf Jan Ulicki, udostępniając wspaniałe zdjęcia. To z pewnością jedno z najbardziej oryginalnych miejsc na bocianie gniazdo w Polsce, a może i na świecie. A do tego oferuje zapierający dech w piersiach widok na Tatry.

Kreatywne bociany. Najbardziej niezwykłe gniazdo w Polsce, a może i na świecie

Trzeba przyznać, że bociany wykazały się dużą pomysłowością w wyborze miejsca na gniazdo i doskonałym gustem. Nie tylko jest tam dużo przestrzeni na wygodne schronienie, ale także mają wspaniały widok na Tatry. Niesamowite zdjęcia Jana Ulickiego szybko obiegły internet, wywołując zachwyt wielu osób.

– Wiele razy łapałem już te cudowne ptaki na tle Tatr i kiedyś przejeżdżając przez te okolice widziałem, jak często siedziały na lampach przy stacji, ale to co zobaczyłem podczas jednego z ostatnich wypadów, wprawiło mnie w osłupienie. Myślę, że konkurs na najbardziej oryginalne bocianie gniazdo został właśnie rozstrzygnięty – dodał Jan Ulicki.

Bociany na tle Tatr

Bociany są wyjątkowo wdzięcznym tematem w fotografii, zwłaszcza na tle majestatycznych Tatr. Jan Ulicki, uznany krakowski fotograf krajobrazowy, spędził wiele godzin, aby uchwycić te piękne stworzenia. Najwięcej emocji wzbudziła fotografia, na której bocian przynosi pokarm do gniazda i karmi młode. Jan Ulicki podzielił się swoimi pracami w mediach społecznościowych.

https://www.instagram.com/p/C8Xhaf2ANnb/?utm_source=ig_web_copy_link

Dodaj komentarz