fbpx

Numery domów jako budki dla ptaków — nowy polski projekt

Numbird to budki lęgowe dla ptaków, które zostały zaprojektowane na kształt cyfr. Można je powiesić na ścianie, jako numer budynku. Jest to rodzinny projekt Mikołaja Nicera z Nicer Design i jego ojca Pawła Freja z Hibrands.

W 2021 roku ich projekt zdobył nagrodę Red Dot Concept Award, co zmotywowało duet do rozpoczęcia produkcji.

Projektanci podkreślają, że Numbird to efekt intensywnej pracy, eksploracji różnych dróg i poszukiwania najlepszych rozwiązań. Praca nad nim była także niezwykłym doświadczeniem, które przeżyli od koncepcji aż po finalny produkt.

Budki lęgowe Numbird powstały w odpowiedzi na intensywną urbanizację, która doprowadziła do niszczenia naturalnych siedlisk. W szczególności małe ptaki ucierpiały przez szybki rozwój miast.

“Aby pomóc przywrócić równowagę w naszym środowisku i spojrzeć z większą empatią na los naszych braci mniejszych stworzyliśmy „Numbird”  – mówią projektanci.

Numbird to kolekcja budek lęgowych w kształcie cyfr, które można używać do oznaczania numerów adresowych na budynkach. Montując odpowiednie cyfry na ścianach budynków, można zaprosić ptaki do dzielenia przestrzeni. Projekt zakłada także wspólne składanie i montaż budek przez całą rodzinę, angażując wszystkich mieszkańców domu.

Budki Numbird są wykonane z wodoodpornej sklejki impregnowanej naturalnym olejem. W zestawie znajdują się wszystkie elementy niezbędne do szybkiego i samodzielnego montażu.

Dodaj komentarz