fbpx

BBC chwali trasę rowerową w Polsce. “Bezkresne wydmy i romantyczne wiatraki”

Dziennikarze BBC wychwalają trasę rowerową Velo Baltica, która biegnie wzdłuż wietrznego zachodniego wybrzeża Polski. Podkreślają, że można tam zobaczyć “nieskończone wydmy, malownicze wiatraki, historyczne miasta hanzeatyckie oraz opuszczone forty”.

Trasa Velo Baltica, która zachwyciła dziennikarzy BBC. Ma łącznie 245 kilometrów i jest częścią europejskiego szlaku Eurovelo 10, który okrąża Morze Bałtyckie. Velo Baltica częściowo pokrywa się z Eurovelo 13, czyli trasą Żelaznej Kurtyny.

Jedna z najdłuższych tras rowerowych w Polsce

Dzięki doskonałemu przygotowaniu, pięknym widokom i interesującym miejscowościom na trasie, Velo Baltica jest popularna wśród rowerzystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Trasa jest dobrze oznakowana, a charakterystyczne pomarańczowe tabliczki z symbolem czarnego roweru i piktogramami Unii Europejskiej ułatwiają orientację.

Velo Baltica nadaje się zarówno na krótkie wycieczki wzdłuż wybrzeża, jak i na wielodniowe wyprawy rowerowe.

Jest co zwiedzać po drodze

Trasa rozpoczyna się w Świnoujściu i prowadzi przez Międzyzdroje oraz Wolin, gdzie znajduje się Woliński Park Narodowy. Następnie biegnie przez kolejne miejscowości polskiego wybrzeża. Na szlaku można zwiedzić m.in. Kołobrzeg, Darłowo i Ustkę oraz inne miejscowości wypoczynkowe. Każde z tych miejsc ma swój unikalny urok i warto zatrzymać się, by poznać ich historię i piękno.

Dziennikarze BBC wspomnieli także o malowniczym Trzęsaczu, gdzie znajdują się ruiny średniowiecznego kościoła, oraz Gąskach z XIX-wieczną latarnią morską.

Źródło: bbc.com

Dodaj komentarz