fbpx

Wzruszające nagranie 97-latki, która po 79 latach przerwy, odbiera dyplom ze szkoły

97-letnia Margaret Thome Bekema chodziła do katolickiego liceum – Grand Rapids Catholic Central High School, które powinna skończyć w 1936 roku. Los zdecydował jednak, że nie było jej to dane, w 1932 roku, w wieku 17 lat musiała przerwać naukę.

6

Gdy jej mama zachorowała na raka, Margaret zrezygnowała ze szkoły i przejęła obowiązki domowe. Swoją młodość poświęciła na opiekę nad matką i trójką młodszego rodzeństwa. Później nigdy nie udało jej się kontynuować nauki.

Nigdy nie jest za późno na szkołę

Dzięki pomocy dalekiego krewnego blisko po ośmiu dekadach od ukończenia szkoły, Margaret Bekema otrzymała dyplom honorowy. Był to dla niej niezwykle wzruszający moment.

„Dziękuje z całego serca. Musiałam zrezygnować ze szkoły, żeby zająć się rodziną. Mój ojciec pracował, aby nas utrzymać. Gotowałam, sprzątałam, szyłam ubrania. To był ciężki czas, nie macie pojęcia jak bardzo ciężki. Uwielbiałam chodzić do szkoły, miałam tam mnóstwo przyjaciół” – powiedziała wzruszonym głosem dziękując za przyznanie świadectwa.

 

97-letnia świeżo upieczona absolwentka wspominała, że była wzorową uczennicą i miała wysokie oceny. – „To dla mnie ogromny honor i zaszczyt nareszcie założyć niebieski biret i znów poczuć się jak w tamtych czasach” – oznajmiła.

29 października dyrektor szkoły Greg Deja uroczyście przekazał Margaret dyplom ukończenia szkoły, całe zajście skomentował słowami:

„Jej życie było wielkim poświęceniem i służbą. To wyjątkowo inspirująca historia dla naszego społeczeństwa, ponieważ jej decyzje reprezentują wszystkie podstawowe wartości jakie przekazujemy naszym uczniom”

5

Źródło: boredpanda.com

Dodaj komentarz