fbpx

Serce i umysł

Pragnę ci wyjaśnić, dlaczego wciąż doświadczasz życia w taki, a nie inny sposób oraz pokazać, jak możesz to zmienić. Zaufaj swojemu sercu, a nie umysłowi, ponieważ to właśnie serce pomoże ci rozwiązać twoje problemy oraz udzieli wskazówek, jak możesz doświadczać życia w upragniony sposób. Zdaję sobie sprawę, że będziesz musiał nauczyć się dostrajać do własnego serca, ponieważ nikt wcześniej nie pokazał ci jak to robić. Gdy już się tego nauczysz, zdziwisz się jak mogłeś żyć bez tego.
Chcę ci przypomnieć, że nie ma nic złego we frustracji, jaką odczuwasz w związku z poszukiwaniem własnej drogi. Naturalnie, to nie jest do końca przyjemne, ale frustracja jest emocją, która pokazuje, że możesz odzyskać wolność, gdy tylko uświadomisz sobie następujące fakty:

  1. Rozwiązanie, którego szukasz, na pewno istnieje. Twoje serce to wie, ale do tej pory konsultowałeś się w tej kwestii tylko ze swoją „głową”. Umysł jednak nie wie wszystkiego – może tylko podsuwać ci informacje, które zdobyłeś już wcześniej i nie potrafi skierować cię w inną stronę. Dopóki sobie tego nie uświadomisz, będziesz odczuwać frustrację.

  2. Twój umysł nie zaakceptował faktu, że nie potrafi wskazać ci drogi, której poszukujesz. Został wytrenowany, że to, czego nie wie, nie jest warte poznania. Więc pogodziłeś się z tym – w przeciwieństwie do twojego serca, które wie, że to co głowa uznaje za obce, tak naprawdę jest tylko nieznanym. Musisz skonsultować się ze swoim sercem. Dopóki nie nawiążesz tego kontaktu… będziesz odczuwać frustrację.

mind-767584_960_720

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrozumieć i zaakceptować w kwestii swoich nałogów jest to, że one są wyuczone (nabyte) i przechowywane w magazynie pamięci twojego nieświadomego umysłu, oraz że przejawiają się w twoim zachowaniu (które mylnie uznajesz za przejaw samego siebie). Teraz jesteś gotowy na zmianę sposobu doświadczania siebie (co oznacza, że chcesz oduczyć się zachowania, które dotychczas decydowało o twoim życiu). Pozwól, że pokażę ci prawdę, którą musisz objąć uwagą, aby odzyskać upragnioną wolność:
Jesteś nieskończenie większy, niż każą ci MYŚLEĆ twoje myśli.
Jesteś nieskończenie większy, niż każą ci WIERZYĆ twoje przekonania
Tylko dlatego, że przyzwyczaiłeś się do swoich przekonań, nie musisz nadal ich MYŚLEĆ.
Tylko dlatego że przyzwyczaiłeś się do swoich myśli, nie musisz nadal im WIERZYĆ.
Czyż to nie uwalniające odkrycie? Zachęcam, abyś jeszcze raz powoli przeczytał ostatni akapit, ponieważ zawiera wyzwalającą prawdę, której być może wcześniej sobie nie uświadamiałeś. Zrób to teraz. Te słowa pokazują zupełnie nową perspektywę, która pomoże ci całkowicie zmienić swoje podejście do życia.

Fragment pochodzi z książki Johna Flaherty  Bez Uzależnień – dla tych, którzy szukają prawdziwej wolności  (księgarnia internetowa – www.bialywiatr.com)

geny

Dodaj komentarz