fbpx

Dzieci czytają książki bezdomnym psom

5

Nie ma takiej osoby, która byłaby w stanie pomóc wszystkim bezdomnym zwierzakom w potrzebie. Są jednak dzieci które robią wspaniałą rzecz, czytają książki psom ze schroniska. Ten innowacyjny pomysł pomaga nieufnym psom  poczuć się odrobinę lepiej. Delikatny głos dzieci, częste interakcje młodego człowieka ze zwierzęciem powodują, że opuszczony pies stopniowo otwiera się. Jest bardziej radosny i ufny.

1
Dzieci chętnie siadają pod boksami i czytają psom książki. Psy w ten sposób przyzwyczajają się do obecności człowieka, a dzieci uczą się empatii.

“To spokojne i ciche doświadczenie zachęca do budowania empatii w stosunku do zwierząt. Dzieci widzą zaniepokojenie psów, oraz pozytywne efekty jakie daje im to ćwiczenie. Takie działanie uczy spojrzenia na świat z perspektywy zwierzęcia, pozwala na tworzenie lepszych związków ze zwierzętami oraz ludźmi w ich życiu.” – mówi dyrektor programu, Jo Klepacki.

W programie mogą wziąć udział wszystkie dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej schroniska. Następnie wolontariusze przechodzą krótkie szkolenie, na którym uczą się odczytywać mowę ciała psa. Bardzo istotne jest by młody człowiek wiedział, kiedy pies się boi, a kiedy jest zestresowany.

Po przebytym szkoleniu dzieci mogą przyjść z rodzicami kiedy tylko chcą, aby usiąść i poczytać pieskom.

2

3

4

Źródło: thedodo.com

Dodaj komentarz