fbpx

Hm. kpt. Władysław Zawiślak 991. Kawalerem Orderu Uśmiechu

1

Harcmistrz kpt. Władysław Zawiślak, przewodniczący Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów, odebrał tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu i legitymację z nr 991. Order Uśmiechu jest odznaczeniem przyznawanym na wniosek dzieci.

Ceremonia odbyła się podczas harcerskiego kominka w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie w przeddzień skautowego święta Dnia Myśli Braterskiej.

„To osoba o wielkim patriotyzmie, który przekazuje harcerzom. Order Uśmiechu otrzymuje się za przywracanie uśmiechu dzieciom, to praca bardzo trudna”- powiedział o laureacie orderu Marian Kulig z Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. W uroczystości uczestniczyła także przedstawicielka Międzynarodowej Kapituły z Litwy Greta Lemenaite Deprati.

Laureat został pasowany czerwoną różą, musiał złożyć przyrzeczenie, że „będzie pogodnym i będzie dzieciom radość przynosić”, i z uśmiechem wypić puchar soku z cytryny. Wszyscy zebrani odśpiewali mu „Sto lat”.

Pytany przez dzieci, jak to robi, że zawsze jest taki pogodny, „druh Władek” szczerze odpowiedział, że nie wie.

„Bardzo lubiłem zawsze uśmiech u dzieci. Widocznie te dzieci sprawiły, że ten uśmiech pojawił się u mnie na twarzy” – powiedział, dziękując za wyróżnienie.

Powiedział także dzieciom, że:

„Dokąd się da, trzeba zachowywać uśmiechniętą postawę, i wtedy wszystkie dobre duchy pomagają. Należy także zakochać się w pogodzie ducha, uśmiechać się i wyciągać radość z każdej sytuacji.”

Źródło: materiały prasowe, fot.: facebook

Dodaj komentarz