fbpx

Nie ma rąk i nóg. Ma za to piękną żonę i czwórkę dzieci

Pochodzący a Australii mówca motywacyjny Nick Vujicic urodził się bez rąk i nóg. Mimo niepełnosprawności mężczyzna ten nie stracił nigdy pogody ducha i poczucia własnej wartości. Nick Vujicic prowadzi wykłady na całym świecie. Tematem jego spotkań jest między innymi niepełnosprawność oraz wiara w siebie i własne możliwości.

Odwiedza polityków i prowadzi własną fundację charytatywną. Ma także żonę i czwórkę dzieci. Nick Vujicic udowodnił, że nawet z pozornymi przeszkodami nie do przejścia można osiągnąć sukces i wieść piękne życie.

Mówca motywacyjny Nick Vujicic spotkał się ostatnio z gubernatorem stanu Oklahoma Kevinem Stittem. Zamieścił na instagramie z politykiem. Gubernator wspomniał o swojej działalności, na rzecz ludzi niepełnosprawnych.

– Robi niesamowitą robotę, oświetlając ludziom właściwą ścieżkę. Pokazuje im prawdziwą wartość życia – komplementuje gubernatora we wpisie.

View this post on Instagram

A post shared by Nick Vujicic (@nickvujicic)

Nick urodził się jako najstarsze dziecko pastora i pielęgniarki. Rodzice byli w szoku, gdy okazało się, że ich syn nie ma rąk ani nóg. Okazało się, że choruje on na rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli wrodzony brak kończyn.

Vujicic ma jedynie jedną zdeformowaną stopę z dwoma palcami. Początkowo nie mógł chodzić do normalnej szkoły, ponieważ zabraniało tego prawo australijskiego stanu Wiktoria. Po zmianie przepisów Nick stał się jednym z pierwszych niepełnosprawnych uczniów, uczęszczających do szkoły razem z pełnosprawnymi.

W szkole miał być poniżany przez kolegów, co doprowadziło u niego do depresji i myśli samobójczych. Życie Nicka odmienił jeden artykuł w gazecie, który pokazała mu jego mama. Opisywał on historię mężczyzny, który radził sobie w życiu mimo niepełnosprawności.

To był przełomowy moment w życiu Nicka, w którym postanowił pokonać wszelkie trudności. Nauczył się samodzielnie wykonywać codzienne czynności, takie jak pisanie, korzystanie z komputera, czesanie się, golenie, mycie zębów czy picie wody ze szklanki. Nauczył się także jeździć na deskorolce, a nawet kopać piłki tenisowe, grać w golfa, surfować oraz grać na perkusji, a nawet pływać.

W wieku około 17 lat został przewodniczącym szkoły, a niedługo później założył własną organizację charytatywną Życie Bez Kończyn (ang. Life Without Limbs). W 2005 roku został nominowany do nagrody “Młody Australijczyk Roku”. Studiował również księgowość i finanse na australijskim Griffith University.

Vujicic ożenił się z piękną, pełnosprawną kobietą. Ma z nią czwórkę dzieci. W młodości obawiał się, że nie zechce go żadna dziewczyna. Jednak w 2012 roku wziął ślub z Japonką Kanae Miyaharą. Blisko rok po ślubie parze urodził się syn – Kiyoshi James Vujicic. Dwa lata później na świat przyszło ich drugie dziecko, a w 2017 rodzina Vujiciców powiększyła się o bliźniaczki: Olivię i Ellie.

Sukces wbrew przeciwnościom losu

Nick Vujicic osiągnął w życiu sukces, prowadząc liczne wykłady motywacyjne oraz ewangelizacyjne. W 2008 roku Bob Cummings przeprowadził z nim wywiad w swoim programie telewizyjnym. Mówca zagrał w krótkometrażowym filmie “Cyrk Motyli”, który zdobył na całym świecie wiele prestiżowych nagród.

W 2010 napisał swoją pierwszą książkę “Life Without Limits”. Polskie tłumaczenie pod tytułem “Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!” ukazało się w 2012 nakładem wydawnictwa Aetos Media. Od tego czasu Vujicic wydał jeszcze siedem książek.

2 czerwca 2019 roku Vujicic wystąpił z przemówieniem na stadionie we Wrocławiu. Spotkanie było zwieńczeniem festiwalu Odnowienie, cyklicznego wydarzenia zorganizowanego przez Wrocławskie Przymierze Pastorów oraz wspólnoty i organizacje chrześcijańskie.

Dodaj komentarz