fbpx

Kobiety będą grać w piłkę razem z mężczyznami

Zgodnie z decyzją Holenderskiej federacji piłkarskiej, kobiety będą mogły grać z mężczyznami w amatorskich drużynach piłkarskich. Do tej pory było to możliwe jedynie w kategoriach młodzieżowych.

Jest to „historyczny moment dla amatorskiej piłki nożnej, nie tylko holenderskiej, ale i światowej” – napisano w komunikacie niderlandzkiej federacji (KNVB).

Pierwszą kobietą, która zagrała razem z mężczyznami była Fryzyjka Ellen Fokkema, która wystąpiła w barwach amatorskiego zespołu piłkarzy VV Foarut. Niestety z powodu pandemii rozegrano zaledwie kilka spotkań z jej oraz innych piłkarek udziałem.

  • Różnorodność i równość. Chcemy, by dziewczęta i kobiety, mające takie same ambicje jak mężczyźni, mogły znaleźć odpowiednie miejsce w piłkarskim krajobrazie – powiedział dyrektor amatorskiej piłki nożnej w KNVB Jan Dirk van der Zee.

Nowy sezon może więc być inny niż dotychczasowe, gdyż w rozgrywkach pucharowych przeciwko najlepszym zawodnikom Holandii z Ajaksu Amsterdam czy PSV Eindhoven, mogą zagrać amatorskie ekipy z piłkarkami w składach.

Dodaj komentarz