fbpx

Zjedz obiad z seniorem. Wspaniała akcja na Sadybie

Pomysł jest prosty i piękny. W dużym skrócie polega na tym, że raz w tygodniu, w niedzielę, wolontariusz odwiedza samotnego seniora, by zjeść z nim wspólnie obiad i chwilę porozmawiać. Obiad funduje lokalna restauracja, która w ten sposób dołącza do całej akcji. Inicjatywa inspirowana podobnymi działaniami w Płocku, narodziła się właśnie na starej Sadybie.

Jak donosi portal wawalove.pl – „Samotność jest problemem wielu starszych osób, a tych na tzw. starej Sadybie nie brakuje. Stąd inicjatywa. Obejmie ona osoby powyżej 65. roku życia, nie posiadające rodzin. Jak informuje portal Sadyba24, inicjator akcji, w Płocku seniorzy zostali wskazani przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz tamtejszego Rzecznika Osób Niepełnosprawnych. Podobnie można zrobić w stolicy.

Pomysł ma spore szanse na sukces. Spośród ośmiu restauracji, które działają na starej Sadybie, udział zadeklarowała już połowa z nich, a ich właściciele odnieśli się do pomysłu z wielkim entuzjazmem. Według portalu Sadyba24, pierwsze zgłosiło się NABO Cafe z ulicy Zakręt. Właścicielka zobowiązała się  do zorganizowania 8 do nawet 10 takich, podwójnych obiadów tygodniowo. Wiadomo też, że do akcji dołączyła już restauracja Parabuch z Muszyńskiej 27, „Zegarmistrzowska” oraz Fratelli Pizza & Burgers.”

O szczegółach akcji i jak się zgłosić przeczytacie poniżej:

Czytaj więcej

Źródło: wawalove.pl, Foto: pixabay.com

Dodaj komentarz