fbpx

Darek i Basia – przygotowania do niezwykłej podróży

1

Kilka dni temu dotarła do redakcji dosyć zaskakująca wiadomość, dająca nam mnóstwo pozytywnej energii i motywacji do dalszej pracy. Namacalny dowód na to, że to co piszemy wpływa na resztę świata :). Oto fragment tego maila:

Witamy serdecznie!
Nie wiemy dla jakich celów powstała strona dobrewiadomosci. Może  dla celów zarobkowych, może z potrzeby zmiany otaczającego nas świata, a może i jedno i drugie. Ważne jest to, że tak czy siak robicie wiele dobrego. Odwiedzamy was każdego dnia i to dzięki Wam zdecydowaliśmy sie na ogromny krok w naszym życiu…

Poznajcie Darka i Basię – parę młodych małżonków, która jest żywym przykładem na to, że czasami warto wyjść poza dotychczasowe schematy i pomysły na życie. Zainspirowani m.in wieloma artykułami z portalu Dobre Wiadomości zapragnęli poczuć smak większej wolności. Przy czym – jak mówią – nie chodzi im o sztuczną wolność przed życiem czy obowiązkami. Chodzi o smak autentycznej przygody, gdzie nic nas nie trzyma, nie musimy o nic się martwić, a każdy dzień wypełniony jest tym, co dokładnie chcemy robić. Najpierw planowali zwykły dłuższy urlop, ale wspólne rozmowy zrodziły coś zupełnie innego. Postanowili sprzedać to co posiadali i wyruszyć w podróż dookoła świata, aby zobaczyć miejsca i uczestniczyć w niezwykłych wydarzeniach, o których pisaliśmy na łamach naszego Portalu.

Gdy pojawił się pomysł pojawili się tez ludzie którzy chcieliby pomóc i tak Magazyn TOGETHER nawiązał z nimi współpracę i został partnerem całego przedsięwzięcia.

DSC 00051

Właśnie trwają przygotowania do wyprawy, a nasi bohaterowie proszą  o wsparcie: Jeśli macie jakiekolwiek doświadczenie w podróżowaniu i pamiętacie, co było niezbędne jeśli chodzi o akcesoria itp. to dajcie proszę nam znać, jest to nasza pierwsza podróż tego typu i na tak długo.

Planowany start – 18 maj 2015. Mają dwa wolne miejsca, więc jeśli ktoś chciałby do nich dołączyć, gdziekolwiek, choć na krótki urlop – zapraszają 🙂

Oto jeden z facebookowych wpisów Darka i Basi, który bardzo nam się podoba 🙂

Dlaczego podróż?

Wyobraźcie sobie moment, w którym wsiadacie do samochodu… Nie macie nic, oprócz jednej torby z ubraniami i auta. Po prostu jedziecie…

 

Brzmi idyllicznie?
Jak więc mogliśmy się nie skusić…
Potrzeba i możliwość dają taką WOLNOŚĆ, jakiej zawsze chcieliśmy doświadczyć.
Od dłuższego czasu regularnie odwiedzamy stronkę dobrewiadomosci.net.pl.

Porcja pozytywnych wiadomości z rana daje więcej energii na cały dzień niż owsianka, kawa i czekolada razem wzięte!

 

Zaczynając od początku strony, wyszukaliśmy wiele niesamowitych miejsc i pozytywnych informacji, które dały nam do myślenia:
• eko-gospodarstwa i eko-miasta;
• firmy będące dowodem na to, że bycie człowiekiem, bratem dla każdego, popłaca we wszelkim tego słowa znaczeniu;
• ludzie udowadniający, że dobroć napędza dobroć i wraca do nas, jeśli tylko jest szczera.

Zaczęliśmy sobie zadawać pytania: Czego chcemy? Jakiej przyszłości? Czego pragniemy dla naszych dzieci? Gdzie chcemy żyć? W jakim otoczeniu? Jakim pragniemy być przykładem?

Odpowiedzi przyszły łatwo i nie było już odwrotu – wiedzieliśmy, co jest naszym celem i jak zrobić pierwszy krok. Zaintrygowani, postanowiliśmy poznać życie i zaznać go w innych państwach; znaleźć to, o czym marzymy lub stworzyć takie miejsce dla siebie i innych, wszystkich chętnych i zdeterminowanych do diametralnej, ekscytującej zmiany.

Pragniemy, aby nasz wyjazd stał się swego rodzaju inspiracją dla wszystkich tych, którzy obawiają się podążać za marzeniami. Na własnym przykładzie udowodnimy, że nie ma rzeczy niemożliwych, a świat sprzyja realizacji wszelkich marzeń. Kreujmy nasze życie, zamiast brać je takim, jakie jest!

 

Postanowienia
• Nasza podróż nie jest ograniczona czasowo, czyli zatrzymujemy się, gdzie chcemy i na ile chcemy (no, chyba że skończy się nam kasa…).
• Będziemy podróżować samochodem wszędzie tam, gdzie nie będziemy w stanie dojechać rowerami.
• Ponieważ nie chcemy naginać budżetu, będziemy spać w samochodzie, pod namiotem lub korzystać z uprzejmości mieszkańców miast i osób z CouchSurfingu.

 

Założenia podróży
Idąc tropem rozwoju ducha, umysłu i ciała, postanowiliśmy również:
• odwiedzać ekologiczne miasta i gospodarstwa;
• starać się przeprowadzać wywiady z naszymi rodakami osiadłymi za granicą oraz z rodowitymi mieszkańcami;
• poznawać kulturę i tradycje każdego miejsca;
• zbadać sytuację rynkową, gospodarczą i finansową danego kraju – opisać, jakie są możliwości, gdzie co można znaleźć, gdzie się udać i na co zwracać uwagę, jeśli chcemy zacząć życie za granicą;
• utworzyć swego rodzaju przewodnik/mapę dla tych, którzy – tak jak my – nie chcą podążać typowym szlakiem turystycznym.

Z niecierpliwością czekamy na relacje z tej niezwykłej podróży, jesteśmy zaszczyceni i pełni nadziei. Ich przygody możecie śledzić na stronie rutki.eu, oraz na profilu na facebooku i oczywiście na stronach naszego portalu. Dobre Wiadomości zostały jednym z partnerów medialnych podróży.

Dodaj komentarz