fbpx

Andre Stern – człowiek, który nigdy nie chodził do szkoły w czerwcu Polsce!!

44 68bf8193 normal

André Stern wychował się bez szkoły i klasycznie rozumianej edukacji. Z jakim skutkiem? Dziś jest już dorosły, jest muzykiem, kompozytorem, lutnikiem, dziennikarzem oraz autorem książek. Jest też, co zrozumiałe zważywszy jego osobiste doświadczenie, ekspertem w dziedzinie nauczania poza systemem edukacji szkolnej, cenionym na całym świecie konsultantem i prelegentem. Wspólnie z prof. dr Geraldem Hütherem powołał do życia organizację „Männer für morgen” (tłum. „Mężczyźni jutra”). Przewodniczy Instytutowi Arno Sterna „Laboratorium do obserwacji oraz wspierania wrodzonych predyspozycji dziecka”. Zainicjował ruch „Ekologia Edukacji” oraz” Ekologia dzieciństwa”.

W swobodnej rozmowie przyznaje, że za każdym razem, gdy słyszy ludzi postulujących, że istnieje tylko jedna słuszna opcja, natychmiast włącza mu się w głowie czerwona lampka. Mówi o zapewnianiu dziecku warunków, które sprzyjają rozwojowi, o bezwarunkowej miłości do dziecka, takim jakim jest.

andre persoenlich.2015 01 22 18 11 46
Edukacja domowa, szkoła tradycyjna, unschooling, hackschooling, szkoły demokratyczne… Staramy się wybrać drogę, która naszym dzieciom pozwoli rozwinąć skrzydła, rozkwitnąć w szczęściu i spełnieniu. Szukamy inspiracji, zdobywamy wiedzę, borykamy się z wątpliwościami, zadajemy sobie setki pytań. Co nasze dzisiejsze decyzje przyniosą naszym dzieciom w ich dorosłym życiu? Jak wybrać dla nich naprawdę najlepszą drogę edukacji i rozwoju?

Stern
Ojcem Andre jest Arno Stern, który od lat prowadzi niezwykłą pracownię malarską. W jego atelieu dzieci mogą malować zupełnie swobodnie, mają całkowitą wolność tworzenia. Nikt ich nie ocenia, nikt nie wyznacza tematu, nikt ich nie naucza. Twórczość wynika z nich samych i jest tu bezwarunkowo szanowana. Arno opowiada, jak ważna jest ta wolność twórcza dla rozwoju dziecka.

André i jego ojciec Arno w czerwcu 2015 przyjadą do Polski, aby spotkać się z rodzicami, nauczycielami, pedagogami… ze wszystkimi, którzy chcą stwarzać dzieciom warunki do swobodnego odkrywania świata. „Ekologia dzieciństwa: o powrocie zaufania” to tytuł dwudniowego spotkania, które będzie miało miejsce 11 i 12 czerwca we Wrocławiu.

ARVE Error: Need Provider and ID to build iframe src.

Szczegółowe informacje o spotkaniu z Arno i André na stronie http://andrestern.pl

Arno i André nie mówią, że istnieje tylko jedna słuszna droga. Dają nam swoje doświadczenie, byśmy mogli się inspirować i wybierać to, co dla naszych dzieci najlepsze.

Żródło: juniorowo.pl, ekologiadziecinstwa.com, andrestern.pl

Dodaj komentarz