fbpx

12 – latek zaprojektował genialną grę

Słowackie studio projektowania gier InLogic Games ma w swoim portfolio kilkadziesiąt gier, ale jedna jest szczególna. Jej pomysłodawcą jest 12-letni Martin ze Słowacji. To ColorPin – gra zręcznościowa na urządzenia mobilne.

Nastolatek wpadł na jej pomysł, gdy razem z mamą przebywał w centrum pomocy dla pokrzywdzonych matek. Trafił tam, gdy miał 11 lat. W trakcie rocznego pobytu zdarzało mu się wymykać do sąsiadujących z ośrodkiem kawiarni. To wtedy doszedł do wniosku, że gry mobilne dostępne na rynku nie stawiają graczom wyzwań i są zwyczajnie nudne. Zaczął więc projektować własną – taką, w której każdy kolejny poziom osiąga się w inny sposób.

W ColorPin gracz ma proste zadanie: trzeba wystrzelić w odpowiednim momencie kolorowe szpilki, żeby trafić w odpowiednie miejsca na obracającym się kole. To gra, która pozwala ćwiczyć czas reakcji i cierpliwość. Kolejne etapy są oczywiście coraz trudniejsze. Grę polecali nawet popularni gracze prowadzący tzw. kanały gamerskie.

unnamed

– Nigdy nie sądziłem, że będę miał okazję stworzyć własną grę. Albo pomóc mojej mamie. To jest ekstra, spełniam marzenia i zaczynam mieć odwagę, by marzyć jeszcze odważniej – mówi 12-latek.

Kilka miesięcy po pierwszym spotkaniu Martina i InLogic Games, gra zadebiutowała na rynku słowackim. W ciągu trzech miesięcy pobrano ją 50 tysięcy razy. Dziś Martin na stałe współpracuje ze słowackim studiem – razem pracują nad rozwojem ColorPin i testują kolejne pomysły.

 

Czytaj więcej na businessinsider.com

Tekst: Marta Bellon

Dodaj komentarz