fbpx

W Skajbotach powstał przystanek autobusowy, inny niż wszystkie

Wiejskie przystanki kojarzą się z zaniedbanymi, niezbyt ładnymi budkami. Na ścianach możemy często przeczytać niedocenioną twórczość domorosłych poetów, skryte miłosne wyznania, czy wyskrobane kawałkiem szkła inicjały. Jednak w Skajbotach w gminie Barczewo jest inaczej.

O przystanku zrobiło się głośno, po tym jak przypadkowy biegacz, zachwycony urokiem tego miejsca, zrobił zdjęcie które później zamieścił w sieci.

Nic w tym dziwnego, gdyż przystanek wygląda na prawdę przytulnie, aż chciałoby się tu zamieszkać. Brakuje tylko gorącego, kaflowego pieca, na którym można by przyrządzić świeżą kawę.

Czekając na autobus, możemy poczuć się prawie jak w domu. Ściany wymalowane są szlaczkami w kwiatki, dojrzymy tam też obraz z jeleniem. Za namalowanym oknem zawsze jest słoneczna pogoda, a namalowany zegar pokazuje godzinę trzecią. Jest też półka z gazetami, ławki i stoliczek. A na stoliczku prawdziwa bożonarodzeniowa choinka z ozdobami. To miejsce na prawdę wprawia w dobry nastrój.

— Nasz przystanek zmienia się, tak jak zmieniają się pory roku. Latem jest tu pełno kwiatów i zieleni, zimą też robimy, co możemy, aby nadać mu odpowiedni koloryt. Jesienią może przystroimy go dyniami? — mówi w wywiadzie dla “Gazety Olsztyńskiej” Barbara Kosowska, która od 8 lat jest sołtysem.

Pomysłodawczynią oryginalnego przystanku jest Pani Ewa Legeżyńska, mieszkająca w przepięknym starym domu tuż za wioską.

Projekt powstał dwa lata temu, podczas matury jednej z córek Pani Ewy. Marysia zaprosiła do siebie znajomych z klasy z plastyka, w zamiana za gościnę, uczniowie odwdzięczyli się, malując przystanek. Po kilku godzinach poczekalnia była gotowa, wszyscy mieli z tego mnóstwo frajdy. Gdy wszystko zostało wymalowane, postarano się o odpowiednią scenografię. Pojawił się stary stolik, piękne gięte krzesełko, oraz reszta dekoracji.

Źródło: gazetaolsztynska.pl

 

2 thoughts on “W Skajbotach powstał przystanek autobusowy, inny niż wszystkie

Dodaj komentarz