fbpx

Grupa dekarzy zrobiła biednej rodzinie, w prezencie, nowy dach

Sytuacja jednej z rodzin, mieszkającej w miejscowości Stare Czarnowo, była na prawdę trudna. Lokatorzy zaniedbanego domu, mieszkali w fatalnych warunkach. W czasie deszczu, woda dosłownie lała im się na głowę, podstawiali beczki, by uniknąć zalania.  Krokwie i więźba na dachu budynku były spróchniałe, poszycie z rakotwórczego eternitu dziurawe. Starszej Pani, która opiekuje się sparaliżowanym mężem i dwójką osieroconych wnucząt, nie stać było na remont o wartości około 60 tys. złotych.

Sytuacja zmieniła się, po tym jak jeden z mieszkańców Starego Czarnowa opowiedział o ubogiej rodzinie prezesowi stowarzyszenia dekarzy.

Dekarze zrzeszeni w zachodniopomorskim oddziale Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w Szczecinie postanowili nieodpłatnie wykonać kapitalny remont dachu. Aktualnie, nowy dach jest już prawie skończony.

„Idea pomocy tej rodzinie zrodziła się po spotkaniu prezesa Ryszarda Gołębiowskiego z sąsiadem wyżej wymienionej rodziny. Pan ten chciał się dowiedzieć, jaki będzie orientacyjny koszt remontu dachu, nakreślił trudną sytuację rodziny oraz poinformował, jakim ona budżetem dysponuje. Nasz prezes podczas oględzin dachu miał okazję przyjrzeć się, w jak trudnej sytuacji znajdują się lokatorzy. Starsza pani opiekuje się swoim sparaliżowanym mężem oraz dwójką osieroconych przez jej córkę wnucząt w wieku szkolnym. Dach w ich domu wymaga natychmiastowego remontu, jest pokryty eternitem, w wielu miejscach przecieka, strych wyłożony jest folią, a pod dziurami w dachu stoją beczki, które łapią wodę”.  – czytamy w liście, który wysłała do redakcji „Kuriera Szczecińskiego” Marta Sosińska, kierownik biura Oddziału Zachodniopomorskiego PSD w Szczecinie.

Aby oszczędzić kosztów rodzinie, poprosiliśmy firmy, z którymi na co dzień współpracujemy, o wsparcie, a konkretnie o materiały potrzebne do remontu. Akcja pomocy została podjęta z entuzjazmem i nasi partnerzy zorganizowali niezbędne materiały, a członkowie stowarzyszenia obecnie zapełniają grafik obecności w poszczególnych dniach prac remontowych.–  dodaje Marta Sosińska.

Właścicielka domu i opiekunka osieroconych dzieci jest bardzo szczęśliwa i wdzięczna za otrzymaną pomoc. Jak mówi – cieszy się, że ma „jeden problem z głowy i nie musi już z wnukami wynosić wody ze strychu ani martwić się o to, co będzie, jak dach zacznie się walić…”.

Źródło: Kurier Szczeciński

Dodaj komentarz