fbpx

Na Bałtyku powstaje wyspa tylko dla kobiet

Na małej wyspie u wybrzeży Finlandii powstanie strefa wolna od mężczyzn. Ma to pozwolić kobietom w pełni skupić się na własnych potrzebach. Powierzchnia wyspy, na której ma być zlokalizowany ośrodek, to zaledwie 3,5 km, cały teren porasta malowniczy, iglasty las.

“Nie chodzi o nienawiść”  – zarzeka się stojąca aa projektem Amerykanka Kristina Roth, która wpadła na ten pomysł podczas wakacji w kalifornijskim Malibu. “Kiedy w pobliżu zjawiał się przystojny mężczyzna, kobiety błyskawicznie sięgały po szminki” – powiedziała w rozmowie z dziennikiem “The New York Post”. “Pomysł na kurort zamyka się w jednym zdaniu – skup się na sobie”.

Przy wyborze miejsca, jak się okazuje, miał głos partner pomysłodawczyni. “Najpierw zakochałam się w nim, a potem w kraju, z którego pochodzi” – wyjaśnia Roth. “Jego rodzice posiadają tam wyspę, a on często wspominał, że wyspa obok jest na sprzedaż” – dodaje.

“Kiedy zobaczyłam te tereny, momentalnie zakochałam się w tym leśnym krajobrazie” – opowiadała Roth, która zaznacza, że nie jest przeciwniczką mężczyzn. “Chcę dać kobietom możliwość odetchnięcia od codzienności i skupienia się tylko i wyłącznie na sobie” – zapewnia. Pierwsze kobiety będą mogły odwiedzić wyspę w czerwcu tego roku.

Źródło: nypost.com, supersheisland.com

3 thoughts on “Na Bałtyku powstaje wyspa tylko dla kobiet

 • 14 lutego 2018 at 14:12
  Permalink

  Chciałabym tam zamieszkać 🙂 Ale jak będą pilnować, żeby żaden mężczyzna tam się nie zjawił?

  Reply
  • 2 lipca 2021 at 16:37
   Permalink

   ,,nie jestem przeciw mężczyznom” – o, jaka łaskawczyni!

   Reply
 • 11 czerwca 2020 at 16:39
  Permalink

  Wreszcie mogłabym czuć się bezpiecznie

  Reply

Dodaj komentarz