fbpx

Human Forest – ten hotel nie ma ścian i jest w środku lasu

Pracownia Marek+Sikora Architektura stworzyła innowacyjny projekt hotelu w środku lasu. Architekci zaprojektowali nieduże, niemal niewidoczne domki na drzewach, które pozostają w symbiozie z naturą i nie zakłócają jej odbioru. Ponadto konstrukcja małych obiektów mieszkalnych jest intrygująca i sprawia wrażenie bardzo przemyślanej.

Pomysłodawcą Human Forest jest dr hab. Jan Sikora – dyplomowany architekt wnętrz, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i założyciel pracowni Marek+Sikora Architektura. Projektant chciał stworzyć schronienie, które nie będzie epatować swą konstrukcją i dobrze wkomponuje się w leśną przestrzeń.Czy udało się osiągnąć taki efekt? Zdecydowanie tak! Małe domki nie mają ścian, dzięki czemu są praktycznie niezauważalne i świetnie wtapiają się w zadrzewioną przestrzeń.

Projekt składa się z 4 „konarów”, czyli 4 funkcjonalności: modułu kuchennego, modułu dziennego, modułu snu i modułu łazienkowego. Każdy z modułów to ukłon w stronę wyrafinowanej ergonomii: łazienka może zbierać wodę deszczową, część kuchenna ma ręczną pompę a moduł dzienny pełni rolę przestrzeni magazynowej z dziesiątkami zindywidualizowanych schowków.

Źródło: bryla.pl

Foto: Human Forest (Fot.Marek+Sikora Architektura)

 

One thought on “Human Forest – ten hotel nie ma ścian i jest w środku lasu

  • 28 maja 2020 at 14:47
    Permalink

    Dobry pomysł, w razie szerszego go oswajania ludzi bardziej zbliżą się do Natury i ekologicznego obcowania z nią.

    Reply

Dodaj komentarz