fbpx

Szymon Kuczyński opłynął samotnie świat w miniaturowej łódce, nie zawijając do portów

Szymon Kuczyński od sierpnia ubiegłego roku cały czas spędzał na morzu na swoim niewielkim jachcie. Chciał opłynąć Ziemię bez zawijania do żadnego portu. W ubiegły czwartek dopiął swego: dopłynął do portu w angielskim Plymouth, skąd wyruszył dziewięć miesięcy temu.

„Atlantic Puffin” to najmniejszy jacht, który opłynął świat w rejsie non stop wokół Wielkich Przylądków. Tego typu Maxusy 22 projektowane przez Jacka Daszkiewicza produkowane są w stoczni Northman.

Szymon Kuczyński został trzecim Polakiem, który samotnie opłynął świat bez zawijania do portu (Wcześniej świat samotnie bez zawijania do portu opłynęło dwóch Polaków – Henryk Jaskuła („Dar Przemyśla”) i Tomasz Lewandowski („Luka”).)

Jest także drugim polskim żeglarzem, który ma na swoim koncie dwa samotne rejsy dookoła świata. Wcześniej dokonał tego tylko Krzysztof Baranowski („Polonez” i „Lady B.”).

Rejs Szymona Kuczyńskiego to jeden z największych wyczynów w historii światowego żeglarstwa. Opłynięcie świata w rejsie non stop na tak małym jachcie stawia go w gronie najwybitniejszych współczesnych żeglarzy.

 

Czytaj więcej na: zagle.se.pl

Foto: wikipedia

Dodaj komentarz