fbpx

Joga z kozami – nowy trend dotarł do Polski

Istnieje wiele odmian jogi, trudno je wyliczyć dlatego że wciąż pojawia się coś innego. Jednym z najnowszych trendów, który zyskuje sobie popularność również w naszym kraju, jest “goat yoga” – czyli joga z kozami.

Ten nowy rodzaj jogi polega, jak się łatwo domyśleć, na ćwiczeniu z małymi kózkami, które w trakcie treningu od czasu do czasu mogą wskoczyć nam na plecy.

Już sam fakt, że kozy przebywają z uczestnikami zajęć, okazuje się dla niektórych wyjątkowo relaksujący. Możliwość dotknięcia małej kózki jest wprost rozczulająca i sprawia, że na twarzach ćwiczących pojawia się mimowolny uśmiech.

Ten nowatorski pomysł zapoczątkowano w Stanach, zajęcia cieszą się tam ogromną popularnością. Od września “goat yogi” będzie można spróbować również w Polsce, a konkretnie w schronisku w Korabiewicach.

Trening prowadzą dwie doświadczone instruktorki, a wspomagać je będzie 40 małych kózek, które będą kręcić się między ćwiczącymi. Bilety na pierwsze zajęcia zostały wykupione błyskawicznie, ale schronisko zapowiedziało już możliwość kolejnych wydarzeń.

W całym przedsięwzięciu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, oraz o wsparcie schroniska, które utrzymywane jest wyłącznie z datków i darowizn. Cały dochód przeznaczany na zapewnienie zwierzętom pokarmu na zimę.

Organizator zakłada, że zwierzaki będą zainteresowane matami do jogi i z chęcią będą na nie wchodziły, bo z natury są bardzo towarzyskie. Zajęcia, poza regularnymi ćwiczeniami i relaksem, na pewno zapewnią uczestnikom dużo śmiechu.

Dodaj komentarz