fbpx

8 magicznych rzeczy, które zaczynają się dziać, kiedy zaczniesz kochać samego siebie

“Kocham siebie… Kocham cię. Kocham cię… Kocham siebie.” ~ Rumi

Nie ma większej miłości niż miłość do samego siebie.

Jak tylko zaczniesz przyjmować i akceptować w pełni siebie, takim jakim jesteś, będziesz w stanie przyjąć i zaakceptować w pełni świat, który jest wokół Ciebie.

Dajemy to, co mamy. Więc im więcej miłości masz dla samego siebie, tym więcej miłości będziesz mógł dać ludziom dookoła .

8 Magicznych Rzeczy, Które Zaczynają się Dziać, Jak Zaczniesz Kochać Samego Siebie

Bo prawdziwa miłość zaczyna się od Ciebie. Jeśli wypływa Ciebie obficie, powróci z równie wielką obfitością .

Dziś chciałabym podzielić się z Tobą listą 8 magicznych rzeczy, które zaczynają się dziać, kiedy zaczniesz prawdziwie kochać siebie:

1. Autentyczność

Gdy naprawdę zaczęłam kochać siebie odkryłam, że cierpienie i towarzyszące mu emocje są tylko znakami ostrzegawczymi – że żyłam wbrew swoim przekonaniom i wartościom. Dziś jest na odwrót i wiem, że to jest “AUTENTYCZNOŚĆ”.

2. Szacunek

Gdy zaczęłam kochać siebie zrozumiałam, jak bardzo mogę zranić i obrazić człowieka, jeśli na siłę staram się go zmienić. Tym bardziej, iż tą osobą… byłam ja sama. Dziś kocham i akceptuję siebie taką jaką jestem. I nazywam to “SZACUNKIEM” .

3. Dojrzałość

Gdy zaczęłam kochać siebie, zaczęłam doceniać obecne życie. Zobaczyłam, że wszystko, co mnie otacza, zapraszało mnie do dalszego rozwoju. Dziś nazywam to “DOJRZAŁOŚCIĄ” .

4. Pewność siebie

Gdy zaczęłam kochać siebie zrozumiałam, że w każdej sytuacji jestem “w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie”. Wszystko dzieje się w dokładnie odpowiednim momencie. Więc jestem spokojna. Dziś nazywam to “pewnością siebie”.

5. Prostota

Gdy zaczęłam kochać siebie przestałam kraść mój własny czas. Przestałam planować w detalach wielkie projekty na przyszłość, przestałam się nimi stresować. Dziś robię tylko to, co przynosi mi radość i szczęście. Robię je we odpowiednim dla mnie czasie i rytmie. Dziś nazywam to “PROSTOTĄ”.

6. Skromność

Gdy zaczęłam kochać siebie przestałam próbować zawsze mieć rację. Odkąd tak się stało, okazuje się, że miewam ją częściej niż przedtem 😉 . Dziś nazywam to “SKROMNOŚCIĄ”

7. Spełnienie

Gdy zaczęłam kochać siebie odmówiłam życia w przeszłości i przestałam ciągle obawiać się o przyszłość. Teraz żyję w danej chwili, w tu i teraz . Żyję każdego dnia, dzień po dniu. Nazywam to “SPEŁNIENIEM”.

8. Mądrość serca

Gdy zaczęłam kochać siebie zrozumiałam, że mój umysł może mi przeszkadzać. Może mi wmawiać, że nie czuję się dobrze. Kiedy podłączyłam się do mojego serca, także mój umysł stał się moim sprzymierzeńcem. Dziś nazywam to połączenie “MĄDROŚCIĄ SERCA”.

Jak wygląda Twój związek z samym sobą? Czy jesteś gotowy i chętny do tego, aby kochać siebie bardziej i bardziej każdego dnia? Co możesz zrobić DZIŚ, aby ruszyć w tym kierunku? Pomóż innym nieśmiałym duszom i podziel się swoją inspirującą historią lub komentarzem w sekcji komentarzy.

5 thoughts on “8 magicznych rzeczy, które zaczynają się dziać, kiedy zaczniesz kochać samego siebie

 • 7 marca 2019 at 11:00
  Permalink

  Problem w tym że nie zawsze można wpaść w wir samoakceptacji i towarzyszącym jemu bonusów od organizmu. Przykład? Popełnione błędy, decyzje które determinują dalsze wydarzenia. System skutecznie Nas uzależnia od zobowiązań. Jeśli np masz kredyt na mieszkanie który powoduje że spędzasz po 12h godzin w pracy bo rodzice nie dali, ani na mieszkanie ani na studia… Nie starczyło sił by z tego wybrnąć a teraz są zobowiązania które zawsze będą na 1 miejscu. Nie łatwo być wolnym i iść swoją drogą będąc lemingiem w dużym mieście. Nie łatwo mając dzieci. Czasem nie łatwo mając partnera. Problemy się piętrzą i zamiast dbać o zdrowie psycho fizyczne zajmujemy się zdrowiem wszystkiego i wszystkich tylko nie swoim. Łatwiej jest „wyjechać w Bieszczady” będąc samemu nie mając zobowiązań. Każdego dnia myślę o tym by zmienić swoje życie, ale do tego potrzeba przychylności losu, wielu czynników no i forsy.

  Jednym słowem, chciałem powiedzieć, że oprócz wspaniałych idei jest niestety jeszcze realizm w odniesieniu do każdego z osobna, czyli nie istnieją uniwersalne rady jak w tym artykule. To utopia, aczkolwiek jest w niej ziarno prawdy i wszystkim życzę by los był dla nich przychylny, by prawdziwe wartości zwyciężały ze Schematami które rządzą dzisiaj Śfiatem.

  Więcej schematów znajdziesz w krótkiej książeczce dla dorosłych dzieci* Schemat naprawy (Ś)fiata.

  Reply

Dodaj komentarz