fbpx

Przed warszawską siedzibą Nestlé wysypano 350 kg plastikowych śmieci. Wymowna akcja ekologów

Przed siedzibą Nestlé w Warszawie Greenpeace Polska wysypał 350 kg plastikowych odpadów. Tyle opakowań jednorazowego użytku zdaniem Greenpeace’u ta firma produkuje w ciągu 5 sekund. Co więcej, na elewacji budynku koncernu ekolodzy przykleili duży transparent z napisem “#tochybatwoje, Nestlé”.

Organizacja domaga się od Nestlé podania dokładnych danych dotyczących ilości wykorzystywanych plastikowych opakowań, przedstawienia konkretnych planów zmniejszenia ich zużycia oraz inwestowania w nowe sposoby dostarczania produktów do klientów.

  • Dzisiejsza akcja to część międzynarodowej kampanii, której celem jest skłonienie Nestlé do zmniejszenia produkcji plastikowych opakowań jednorazowego użytku. Koncern Nestlé, największa firma w branży spożywczej na świecie, sprzedaje dziennie około miliarda produktów, z tego 98 proc. w opakowaniach jednorazowych. Ilość plastiku zużytego przez koncern w 2018 roku wyniosła 1,7 mln ton. To o 13 proc. więcej niż w 2017 roku. – pisze Greenpeace o swojej akcji.

  • Świat dotknęła plastikowa epidemia, a jedynym lekarstwem, które może ją zwalczyć, jest ograniczenie produkcji tworzyw sztucznych jednorazowego użytku. Dotychczasowe deklaracje Nestlé są niewystarczające w stosunku do skali problemu, jaki firma generuje, pakując swoje produkty w tony plastiku. Choć koncern zapewnia, że zauważa problem, to cały czas nie zadeklarował jednoznacznie zmniejszenia ilości plastiku i zerwania z kulturą jednorazowości. Oczekujemy, że Nestlé w najbliższym czasie, zamiast roztaczać wizje o poprawie recyklingu i lepszych opakowaniach jednorazowych, jasno określi, kiedy i o ile zmniejszy ilość plastiku wprowadzanego na rynek – powiedziała Magdalena Figura z Greenpeace.

 

Czytaj więcej na: k-mag.pl

Dodaj komentarz