fbpx

Kobieta pobiła rekord, utrzymując się w ćwiczeniu na mięśnie brzucha (plank) przez ponad 4 godziny!

Prezentacje nadludzkiej siły przyciągały uwagę i podziw ludzi od czasów epoki kamienia. Również i teraz w czasach fitnessu i ćwiczeń na siłowni, w ludziach wciąż kryje się potrzeba, żeby chwycić się niemożliwego i wykazać niespotykaną siłą i wytrzymałością. Swoją determinację i siłę prezentują, więc w najróżniejsze sposoby, a oto jeden z nich.

Ujmijmy to w ten sposób – przeciętny człowiek może wytrzymać w ćwiczeniu na mięśnie brzucha (z ang. plank) przez ok. 5 minut, po tym okresie czasu będzie on na skraju wytrzymałości. Blogerka fitnessu, Dana Glowacka postanowiła więc sprawdzić swoje siły w tym aspekcie. W ćwiczeniu wytrzymała przez 4 godziny i 20 minut, a tym wynikiem pobiła Międzynarodowy Rekord Kobiet w Planku. Poprzednią rekordzistką była Maria Kalimera z Cypru, która była w stanie utrzymać się w tej trudnej pozycji przez 3 godziny i 31 minut.

Dana, mieszkanka Montrealu pokazała wszystkim, czym tak naprawdę jest prawdziwa siła. Żeby pojąć, jak olbrzymie jest jej osiągnięcie, poprzednia rekordzistka wytrzymała przez 3 godziny i 30 minut, podczas gdy Glowacka spędziła w ćwiczeniu 4 godziny i 20 minut. Więc nie tylko pobiła stary rekord, ale zrobiła to z godzinnym nadkładem!

Jako wyraz wsparcia, brat rekordzistki przyjechał, po 24-godzinnej podróży, żeby po prostu pobyć z siostrą. Stał i czekał tak długo, aż Dana pobiła rekord. To jest duch rodzinnego wsparcia!

 

Źródło: truththeory.com

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz