fbpx

Pilot specjalnie zboczył z trasy, aby pasażerowie mogli obejrzeć zorzę polarną

Podczas lotu z Reykjaviku do Manchesteru, pilot samolotu linii lotniczych easyJet wykonał nieoczekiwany zwrot o 360 stopni nad Morzem Północnym, aby umożliwić pasażerom siedzącym po obu stronach podziwianie zorzy polarnej.

W trakcie poniedziałkowego, wieczornego lotu z Reykjaviku do Manchesteru, pilot easyJeta postanowił wydłużyć czas lotu, aby pasażerowie mogli podziwiać zorzę polarną nad Morzem Północnym.

Zmiana trasy lotu została odnotowana przez serwis Flightradar24, który opublikował mapę z zaznaczoną pętlą wykonaną przez samolot w okolicy Wysp Owczych. Pasażerowie wyrazili zadowolenie z tego nieoczekiwanego widowiska.

„Powodem było umożliwienie pasażerom po obu stronach samolotu zobaczenia fantastycznej zorzy polarnej” – napisał na Facebooku Flighradar24.

Jeden z pasażerów pamiętnego lotu zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcia, które udało mu się wykonać z okna samolotu.

„Wielkie dzięki dla pilota easyJet samolotu EZY1806 z Reykjaviku do Manchesteru, który wykonał zwrot o 360 stopni w połowie lotu, aby wszyscy pasażerowie mogli zobaczyć niesamowitą zorzę polarną” – napisał na Twitterze Adam Groves.

Dodaj komentarz