fbpx

Para z okładki płyty Woodstock 69′ po 50 latach nadal jest razem

Para 20-latków z z okładki kultowego albumu z Woodstocku 69′ to Bobbi i Nick. Uczestnicy tego festiwalu po 50 latach są nadal razem w szczęśliwym związku małżeńskim.

W 1969 roku w Bethel w Nowym Jorku odbył się festiwal Woodstock, który na zawsze zmienił oblicze muzyki i festiwali na świecie. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w historii. Trwający wtedy koncert został udokumentowany i wydany rok później, między innymi w formie albumu live. Do historii przeszła nie tylko muzyka zapisana na krążku, ale także sama okładka, na której widać przytuloną do siebie, okrytą kołdrą parę, stojącą na tle festiwalowego tłumu. Okazuje się, że Bobbi Kelly i jej chłopak Nick Ercoline nadal są razem.

Bobbi i Nick mieli po 20 lat, gdy wybrali się na Woodstock w 1969 r. Spotykali się wówczas od kilku miesięcy i postanowili na przekór wszystkim jechać na to wydarzenie. Nick w rozmowie z hvmag.com, wspomina ze śmiechem:

„Kiedy masz 20 lat i ktoś mówi ci, że masz czegoś nie robić, tym bardziej to zrobisz. „

Bobbi i Nick wspominają, jak w mediach mówiło się o wojnie w Wietnamie. Jeden ze znajomych pary wrócił właśnie z 13-miesięcznej służby w Marines. W ich ojczyźnie toczyły się bitwy o prawa kobiet i obywateli. W tym samym czasie w Bethel panował pokój i radość. Bobbi wspomina:

Nawet najlepsze plany różnie się układają, a spontaniczna impreza zwykle okazuje się najlepsza na jakiej kiedykolwiek byłeś. Tak było w przypadku Woodstocku 1969.

Podczas jednego z festiwalowych poranków Nick i Bobby wstali wcześnie i powitali wschód słońca owinięci kołdrą. Nie wiedzieli, że są właśnie fotografowani przez Burka Uzzle, wykonane wtedy zdjęcie znajdzie się na okładce ścieżki dźwiękowej z wydarzenia.

Nick i Bobbi pozostali w związku i pobrali się 2 lata później. Nick był stolarzem, a Bobbi pielęgniarką, para doczekała się dwójki dzieci. Małżeństwo od lat splata swoje życie z pamiętnym festiwalem. Często podróżują i opowiadają swoją historię, dzielą się wspomnieniami i doświadczeniami z Woodstocku w różnych zakątkach świata.

Nick i Bobbi są wdzięczni za symboliczną fotografię, która jest dla nich nie tylko pamiątką, ale też zdjęciem, które uchwyciło początek ich długiego, wspólnego życia. Bobbi nie kryje wzruszenia:

Dało nam to wiele wspomnień i możliwości. Jestem wdzięczna za to błogosławieństwo, że mogę dzielić się szczęściem i doświadczeniami z mężczyzną, którego niezmiennie kocham od 50 lat.

 

 

Dodaj komentarz