fbpx

Według rankingów, kierowcy BMW powodują najmniej wypadków

Portal rankomat.pl jest jednym z najbardziej popularnych serwisów porównujących ceny ubezpieczeń w Polsce. Niedawno pojawiło się tam bardzo ciekawe zestawienie z którego wynika, że najbezpieczniejszymi kierowcami na naszych drogach są… użytkownicy BMW.

Raport „RanKING” przedstawia miedzy innymi liczbę szkód komunikacyjnych w III kwartale 2019 roku. Rozróżnia się tam również podział na marki i modele samochodów oraz rodzaj paliwa.

Kierowcy BMW powodują najmniej szkód na drogach

Poniższe zestawienie przeczy obiegowej opinii, jakoby to właśnie kierowcy BMW stwarzali na naszych drogach największe zagrożenie. Niestety statystyka ta nie przekonuje ubezpieczycieli, którzy wciąż boją się ubezpieczać kierowców samochodów niemieckiej marki.

W III kwartale 2019 r. najrzadziej do spowodowania co najmniej jednej szkody w całej historii ubezpieczenia OC, przyznali się właściciele BMW (16,8%). Kolejni w rankingu znaleźli się Audi (17,3%) oraz Fiata (17,4%). Natomiast najczęściej sprawcami szkód komunikacyjnych byli kierowcy Nissana (21,7%), a także Toyoty (21,5%) i Mazdy (21,4%).

Posiadacze BMW od lat zwyciężają w rankingach na „najgorszych kierowców”. W ocenie ubezpieczycieli również ryzyko spowodowania przez nich kolizji jest wysokie. W III kwartale 2019 r. to dla tej marki średnia cena OC była najwyższa. Pomimo tego, jak wynika z danych rankomat.pl, właściciele BMW powodują mniej szkód na drogach niż kierowcy innych samochodów. – komentuje Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży w rankomat.pl.

Źródło: rankomat.pl

Dodaj komentarz