fbpx

81 -letnia Mistrzyni Polski w nordic walkingu i 73-letni kulturysta – Mistrz Polski i Austrii

Aleksandra Raczyńska, osiemdziesięciojednoletnia Mistrzyni Polski w nordic walkingu  biega, morsuje, zdobywa górskie szczyty. Pokonuje z kijkami dystans do 104 km. Była nie raz na podium w kraju i za granicą, a w kolekcji ma ponad osiemdziesiąt pucharów. Nie ustaje w pracy nad swoją formą, aby poprawić wyniki. Aktywność fizyczna daje jej szczęście i dostarcza pozytywnych  emocji o poprawie zdrowia nie wspominając.

Pani Ola brała trzykrotnie udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami będąc najstarszą uczestniczką zawodów. Poradziła sobie na trzykilometrowej trasie, a inni uczestnicy chętnie jej pomagali, gdy była potrzeba.

Kulturysta Artur Gaj jest też trenerem personalnym i pewnie nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że pan Artur ma dziś 73 lata i nadal prezentuje niezwykłą formę. Treningi siłowe i karierę jako kulturysta rozpoczął mają prawie 30 lat , a więc późno. Był mistrzem Polski i Austrii, a także trenerem austriackich oddziałów antyterrorystycznych Cobra.

Oboje sportowcy – seniorzy byli gośćmi telewizji TVN  [zobaczcie rozmowę] i tam opowiadali o swoich pasjach i osiągnięciach.

Pani Aleksandra powiedziała między innymi: „sprawdzam sama siebie, dostarczam sobie emocji i to uszczęśliwia (…) pracuję nad tym, żeby być jak najdłużej sprawna i tym żyję”

Pan Artur zdradził dziennikarzom, że wystarczy mu jedna godzina treningu dziennie, ale liczy się jakość ćwiczenia. Powiedział też: „nie chodzi o to, żeby kogoś naśladować, trzeba robić to, co się chce robić tylko z sercem i pasją!”

 

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Opracowanie: Marek Pluciński

Dodaj komentarz