fbpx

Pij wodę na czczo. Rób to codziennie, a unikniesz chorób i przedłużysz życie

Picie wody zaraz po przebudzeniu może przynieść niesamowite efekty i jest uważane za formę terapii prozdrowotnej, której korzenie sięgają kilku tysięcy lat wstecz, bo pochodzą od Ajurwedy – starożytnego hinduskiego systemu leczniczego.

W 1970 roku Fereydoon Batmanghelidj w książce zatytułowanej „Twoje ciało domaga się wody” opisał starożytną wiedzę jako terapią pomocną w walce z wysokim ciśnieniem krwi, zapaleniem stawów, astmą, chorobami autoimmunologicznymi, cukrzycą i migreną.

„(…) Sygnały pragnienia są błędnie interpretowane jako ból i traktujemy je lekami, które wyciszają objawy, zamiast leczyć problem. Ponieważ odwodnienie powoduje utratę niektórych funkcji, sygnały dawane przez „regulatory” systemu dystrybucji wody w przypadkach poważnego odwodnienia są interpretowane [przez medycynę] jako wskaźniki stanów chorobowych.

Każda funkcja w organizmie jest regulowana przez wodę i zależy od wody. Woda musi dostarczyć istotne elementy (tlen, hormony i przekaz informacji chemicznych) do wszystkich części ciała. Bez wystarczającej jej ilości i jednakowego nawodnienia niektóre z bardziej odległych części organizmu nie otrzymają tego, co powinno do nich dotrzeć.[…]”

 

Zdaniem dr.Batmanghelidj mylnie interpretujemy sygnały wysyłane przez nasz organizm. Naukowiec ma kilka skutecznych porad dla wszystkich, którzy pragną cieszyć się zdrowiem bez konieczności przyjmowania leków.

 

Terapia wodą. Jak zacząć?

 • Zaraz po przebudzeniu wypij szklankę wody bez fluoru na pusty żołądek.

 • Pij wodę pół godziny przed jedzeniem i 2 godziny po każdym jedzeniu.

Według Japońskiego Towarzystwa Medycznego po 10 dniach uleczysz zaparcia i kłopoty żołądkowe, a po 30 dniach obniżysz wysokie ciśnienie krwi. Pijąc wodę zaraz po przebudzeniu:

 • przyśpieszysz metabolizm

 • nawodnisz odwodniony po nocy organizm

 • wypłuczesz toksyny

 • zadbasz o nawodnienie tkanki mózgowej

 • zredukujesz nadmierny apetyt

 • podniesiesz odporność organizmu

 

Na naszym rynku ukazała się  w języku polskim bestsellerowa książka dr Batmanghelidj.  Znajdziecie ją TU

woda

 

 

Źródło: motywatordietetyczny.pl

Opracowanie: Salomea

2 thoughts on “Pij wodę na czczo. Rób to codziennie, a unikniesz chorób i przedłużysz życie

 • 5 grudnia 2019 at 14:26
  Permalink

  Codziennie rano piję szklankę cisowianki, wiem, że trzeba nawadniać organizm 🙂 Tego nie trzeba mi powtarzać.

  Reply
  • 19 października 2020 at 11:06
   Permalink

   lepiej pij wode która nie pochodzi z kranu butelki plastykowej itd, np oczyszczone przez szungit/ węgiel aktywny, studnie, pozdro

   Reply

Dodaj komentarz