fbpx

Pij wodę na czczo. Rób to codziennie, a unikniesz chorób i przedłużysz życie

Picie wody zaraz po przebudzeniu może przynieść niesamowite efekty i jest uważane za formę terapii prozdrowotnej, której korzenie sięgają kilku tysięcy lat wstecz, bo pochodzą od Ajurwedy – starożytnego hinduskiego systemu leczniczego..

W 1970 roku Fereydoon Batmanghelidj w książce zatytułowanej „ Twoje ciało domaga się wody” opisał starożytną wiedzę jako terapią pomocną w walce z wysokim ciśnieniem krwi, zapaleniem stawów, astmą, chorobami autoimmunologicznymi, cukrzycą i migreną.

„(…)Sygnały pragnienia są błędnie interpretowane jako ból i traktujemy je lekami, które wyciszają objawy zamiast leczyć problem. Ponieważ odwodnienie powoduje utratę niektórych funkcji, sygnały dawane przez „regulatory” systemu dystrybucji wody w przypadkach poważnego odwodnienia są interpretowane [przez medycynę] jako wskaźniki stanów chorobowych.

Każda funkcja w organizmie jest regulowana przez wodę i zależy od wody. Woda musi dostarczyć istotne elementy (tlen, hormony i przekaz informacji chemicznych) do wszystkich części ciała. Bez wystarczającej jej ilości i jednakowego nawodnienia niektóre z bardziej odległych części organizmu nie otrzymają tego, co powinno do nich dotrzeć.(…)”

 

Zdaniem dr.Batmanghelidj mylnie interpretujemy sygnały wysyłane przez nasz organizm. Naukowiec ma kilka skutecznych porad dla wszystkich, którzy pragną cieszyć się zdrowiem bez konieczności przyjmowania leków.

 

Terapia wodą. Jak zacząć?

 • Zaraz po przebudzeniu wypij szklankę wody bez fluoru na pusty żołądek.

 • Pij wodę pół godziny przed jedzeniem i 2 godziny po każdym jedzeniu.

Według Japońskiego Towarzystwa Medycznego po 10 dniach uleczysz zaparcia i kłopoty żołądkowe, a po 30 dniach obniżysz wysokie ciśnienie krwi. Pijąc wodę zaraz po przebudzeniu:

 • przyśpieszysz metabolizm

 • nawodnisz odwodniony po nocy organizm

 • wypłuczesz toksyny

 • zadbasz o nawodnienie tkanki mózgowej

 • zredukujesz nadmierny apetyt

 • podniesiesz odporność organizmu

 

Wiosną 2020 ukaże się w języku polskim bestsellerowa książka dr Batmanghelidj.  Znajdziecie ją TU

 

Źródło: motywatordietetyczny.pl

Opracowanie: Salomea

2 thoughts on “Pij wodę na czczo. Rób to codziennie, a unikniesz chorób i przedłużysz życie

 • 5 grudnia 2019 at 14:26
  Permalink

  Codziennie rano piję szklankę cisowianki, wiem, że trzeba nawadniać organizm 🙂 Tego nie trzeba mi powtarzać.

  Reply
  • 19 października 2020 at 11:06
   Permalink

   lepiej pij wode która nie pochodzi z kranu butelki plastykowej itd, np oczyszczone przez szungit/ węgiel aktywny, studnie, pozdro

   Reply

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: