fbpx

Zakochani bez pieniędzy zwiedzili 7 krajów

Marzenia mają ogromną moc. Ta młoda para, zamiast zamartwiać się że nie stać ich na ekskluzywne wakacje, postanowiła mimo wszystko wyruszyć w podróż.

– Marzyłam, żeby zobaczyć słoneczną Hiszpanię i Portugalię. Ale wycieczki, które oferują biura podróży, przekraczały nasz budżet – opowiada 20-petnia Aleksandra Sutkowska.

Wtedy Karol, jej 24-letni partner, wpadł na pomysł aby po prostu spakować plecaki i wyruszyć w świat.

– Spaliśmy w namiocie, myliśmy się na stacji benzynowej lub w rzekach. Tak samo praliśmy ubrania – opowiadają podróżnicy.

Znad Bałtyku trafili do Niemiec, następnie przez Francję i Hiszpanię dotarli do wymarzonej Portugalii. W sumie pokonali 9 tys. km.

– Najszybciej łapaliśmy stopa w Polsce. Nasi kierowcy chętnie zabierają autostopowiczów. Jednak im dalej jechaliśmy, tym było trudniej – mówi Ola.

– Najgorzej było w południowej Hiszpanii, gdzie ludzie są mniej ufni. W Sewilli czekaliśmy w palącym słońcu kilka godzin, zanim ktoś się zatrzymał – dodaje.

Wyprawa kosztowała ich w sumie 3 tys. zł. Gdyby tą samą podróż odbyli z biurem podróży, zapłaciliby 10 razy więcej. Para zastanawia się już nad kolejną wyprawą.

– Podróżowaniem autostopem to niezapomniane przeżycie. Wszystkim polecamy! – podsumowują.

Źródło: fakt.pl

Dodaj komentarz