fbpx

Ciężko wam wytrzymać minutę w pozycji „deski”? 62-latek spędził tak ponad 8 godzin

Każdy kto odwiedza siłownię, zapewne spotkał się z popularnym ćwiczeniem nazywanym „deska”. Wymaga ono nie tylko sprawności fizycznej, ale również wytrzymałości psychicznej. Wytrzymanie w tej pozycji nawet minuty jest sporym wyzwaniem. 62-letni George Hood udowodnił, że wiek nie stanowi przeszkody, aby osiągnąć niesamowite rezultaty. Mężczyzna spędził w pozycji „deski” ponad 8 godzin!

Popularne ćwiczenie o nazwie „deska” służy do wzmacniania przede wszystkim mięśni brzucha. Wytrzymanie w tej pozycji jest sporym wyzwaniem, szczególnie dla początkujących, którzy przeważnie poddają się po kilkudziesięciu sekundach. Tym bardziej wynik osiągnięty przez George’a Hooda, który zapewnił sobie miejsce w Księdze Rekordów Guinessa, jest niezwykle imponujący.

2100 godzin w pozycji „deski”

Jak podaje CNN, Hood w przeszłości służył w amerykańskiej marynarce wojennej oraz DEA, czyli agencji rządowej odpowiedzialnej za walkę z narkotykami. Po zakończeniu służby nie przestał dbać o kondycję fizyczną, skupiając się przede wszystkim na jednym ćwiczeniu. 62-letni dziś mężczyzna już w 2011 roku pobił rekord świata, wytrzymując w tej pozycji 1 godzinę i 20 minut. Rezultat ten został poprawiony pięć lat później przez ao Weidonga z Chin, który podciągnął poprzeczkę do 8 godzin 1 minuty i 1 sekundy.

62-latek nie zamierzał jednak zrezygnować, trenując przez ostatnie półtora roku po siedem godzin dziennie.

– To 4-5 godzin dziennie w pozycji „deski”. Później wykonywałem 700 pompek, 2000 brzuszków i 500 przysiadów – relacjonował Hood w rozmowie z CNN. Mężczyzna ćwiczył również przy pomocy hantli, aby wzmocnić mięśnie ramion. W sumie przed przystąpieniem do bicia rekordu spędził 2100 godzin w pozycji „deski”.

Hood wyznaje, że przygotowania do bicia rekordu nie były łatwe, jednak nie zamierzał się poddać argumentując, że swoim wyczynem chciał podnieść świadomość społeczeństwa dotyczącą zdrowia psychicznego. Były wojskowy twierdzi, że choroby psychiczne są często piętnowane, a ćwicząc na siłowni próbuje pokazać, że taka aktywność pomaga sobie z nimi radzić.

62-latek zapowiada, że nie zamierza już pobijać własnego rekordu w „desce”. Teraz sportowiec skupia się na przygotowaniach do kolejnego wyzwania, jakim jest rekord świata w ilości wykonanych pompek w ciągu godziny. Dotychczasowy najlepszy rezultat wynosi 2806 powtórzeń.

 

Dodaj komentarz