fbpx

Wuhan spodziewa się zamknąć wszystkie prowizoryczne szpitale około 10 marca

Prowizoryczne szpitale zbudowane w Wuhan, w celu leczenia nowych pacjentów zakażonych koronawirusem z łagodnymi objawami, mają zakończyć swoją działalność około 10 marca – podała w niedzielę China Central Television.

Od 5 lutego działa w mieście 14 prowizorycznych szpitali, najdłużej działający otwarty jest od 33 dni i przyjął ponad 12 000 przypadków. – informuje telewizja.

Według informacji, w niedzielne popołudnie 11 z 14 szpitali zawiesiło działalność, a ich pacjenci zostali wypisani lub przeniesieni do wyznaczonych szpitali.

Na przykład prowizoryczny szpital założony w Wuhan Sports Center, z tysiącem łóżek, przestał działać w niedzielę. Szpital, który został otwarty 12 lutego, leczył 1056 pacjentów.
W pozostałych trzech szpitalach tego typu, nadal leczonych jest około 100 pacjentów.

Zhai Xiaohui, zastępca dyrektora centrum zarządzania szpitalem przy Narodowej Komisji Zdrowia, powiedział: „Prawie 10 000 łóżek w wyznaczonych szpitalach zostało opuszczonych. Od tej chwili potwierdzone przypadki będą wysyłane najpierw do wyznaczonych szpitali. Jeśli tam sobie nie poradzą, prowizoryczne szpitale zostaną ponownie otwarte ”.

Źródło: chinadaily.com

Dodaj komentarz